Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

W sierpniu przybyło w Łomży bezrobotnych

Po notowanej od początku roku serii miesięcznych spadków bezrobocia w sierpniu sytuacja się odwróciła. Na koniec miesiąca w rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy było o 69 osób więcej niż na jego początku. - Zanotowany nieznaczny wzrost poziomu bezrobocia związany jest m.in. z ograniczeniem kierowania bezrobotnych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobocia i mniejszą liczbą podjęć pracy niesubsydiowanej – podaje urząd w komunikacie zauważając, że zanotowano wzrost liczby rejestrujących się kobiet.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu sierpnia 2016 roku wyniosła 4920 osób w tym 2565 kobiet. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zwiększył się o 69 osób to jest o 1,4%, ale przyrównując do sierpnia ubiegłego roku bezrobotnych jest mniej 254 osób tj. o 4,9%.
W sierpniu do łomżyńskiego zatrudniaka zgłosiło się 533 nowych bezrobotnych, w tym 23 osoby, które wróciły z pracy za granicą, a w tym samym czasie wyrejestrowano 464 osoby, przy czym z 242 osoby racji podjęcia pracy. PUP podaje, że w sierpniu 91 osób bezrobotnych nie potwierdzania gotowości do podjęcia pracy, a kolejne 49 osób dobrowolnie zrezygnowało ze statusu bezrobotnego.
Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec sierpnia 2016 roku. kształtowała się na poziomie 11,2%, przy czym dla miasta Łomży wyniosła 12,2%, a dla Powiatu Łomżyńskiego – 10,1%.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę