Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Taniej za centralne ogrzewanie

Główne zdjęcie
Siedziba władz MPEC przy ul. M. Kopernika

Trzeci rok z rzędu obniżana jest cena ciepła dla mieszkańców Łomży. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki we wtorek zatwierdził nową XV Taryfę dla Ciepła Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Nowy cennik wchodzi w życie od 1 września 2016 roku i zakłada, że średnio ceny spadną w czterech grupach odbiorców od 2,72% do 4,47%.

- Taryfa dla ciepła MPEC Łomża zatwierdzona decyzją Prezesa URE z dnia 16 sierpnia 2016 r. zakłada średni spadek cen i stawek opłat o 2,84% - podaje Justyna Pawlińska z Urzędu Regulacji Energetyki w Warszawie. 
Spadek cen w nowej taryfie w stosunku do tej ustalonej przed rokiem, dotyczy zarówno działalności związanej z wytwarzaniem ciepła jak i związanej z jego przesyłaniem i dystrybucją. W przypadku wytwarzania ciepła nowe ceny są niższe o 4,02%, a w przypadku przesyłania i dystrybucji o 0,93%. 
- W poszczególnych grupach odbiorców (w Łomży są wyodrębnione cztery – dop.red.) średni spadek cen wynosi od 2,72% do 4,47% - podaje Justyna Pawlińska zaznaczając, że ustalona teraz taryfa będzie obowiązywała do 31 sierpnia 2017 r.

MPEC w Łomży zarabia
Dodajmy, że to trzecia z rzędu roczna taryfa na ciepło, która zakłada obniżkę ceny ciepła z miejskiej ciepłowni w Łomży. W cenniku ustalonym w 2014 roku obniżka wynosiła 1,4%, a w 2015 roku 1,67%. Spadek cen wiązany był przede wszystkim ze spadkiem cen węgla. Niższe ceny surowca powodowały, że miejska spółka zarabiała coraz więcej. W latach 2011-2012 zysk MPEC wynosił ok. 800 tys. zł. W 2013 roku  ponad 1 mln zł, a w 2014 już niemal równe 2 mln 500 tys. zł netto. W ubiegłym roku zysk był trochę mniejszy, ale i tak wyniósł 1,741 mln zł netto.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę