sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Bez ciepłej wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poinformowało o spodziewanych problemach z dostarczaniem ciepłej wody użytkowej do mieszkań w Łomży. Mogą one wystąpić w najbliższy piątkę, a powodem będzie wygaszenie pieców w związku z koniecznością przeprowadzenia przeglądu szczelności klap spalinowych układu odpylania ciepłowni.

Aby przeprowadzić przegląd szczelności klap spalinowych układu odpylania ciepłowni miejskiej w Łomży konieczne jest wygaszenie pieców.
Aby przeprowadzić przegląd szczelności klap spalinowych układu odpylania ciepłowni miejskiej w Łomży konieczne jest wygaszenie pieców.

Jak wyjaśnia Ryszard Fiedorowicz z MPEC Łomża przed dokonaniem tego przeglądu i w jego trakcie żaden z kotłów ciepłowni nie może pracować, a kotły i kanały spalin muszą być wychłodzone. 
- Obieg czynnika grzewczego w sieci ciepłowniczej będzie utrzymywany przez cały czas, jednak na skutek sukcesywnego odbioru ciepła, przy jednoczesnym braku zasilania, mogą wystąpić zakłócenia w uzyskaniu właściwej temperatury ciepłej wody, szczególnie w rejonach najbardziej oddalonych od ciepłowni – podaje Fiedorowicz.

Według informacji MPEC spowodowane koniecznością wygaszenia pieców „zakłócenia” w użytkowaniu ciepłej wody u odbiorców korzystających z sieci ciepłowniczej mają nastąpić w najbliższy piątek, 19 sierpnia 2016 roku, w godz. 7.00 – 17.00.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0