Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Fałszywy kominiarz

20 zarzutów oszustwa i fałszowania dokumentów usłyszał 57-letni mieszkaniec Łomży. Mężczyzna prowadził działalność kominiarską - „w zakresie okresowych przeglądów instalacji wentylacyjnych i kominowych” jak się okazało nie mając do tego wymaganych, specjalnych uprawnień. Mężczyzna wystawiał zaświadczenia i pobierał opłaty zazwyczaj opiewającej na kilkaset złotych.

Jak przekazuje policja fałszywym kominiarzem dochodzeniowcy z KMP w Łomży zajmowali się kilka miesięcy, a śledztwo było prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej. Z systematycznie pogłębianych przez kilka miesięcy ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 57-letni mieszkaniec Łomży odpłatnie świadczył wspomniane usługi, nie mając do tego wymaganych, specjalnych uprawnień. O tym jednak nie wiedzieli jego klienci, którzy po wykonaniu, zazwyczaj opiewającej na kilkaset złotych, usługi otrzymywali od niego dokument potwierdzający sprawdzenie i odbiór instalacji wentylacyjnej. Niestety ten opatrzony był nienależącą do usługodawcy pieczęcią uprawnionego fachowca z podrobionym jego podpisem. Taka działalność, jak ustalili mundurowi odbywała się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego na przełomie kwietnia i maja ubiegłego roku, a wśród oszukanych pokrzywdzonych znalazły się zarówno osoby prywatne oraz urzędy i instytucje. Zebrany w toku postępowania materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia 57-latkowi 20 zarzutów oszustwa i fałszowania dokumentów. Zgodnie z kodeksem karnym, za takie przestępstwo grozi sprawcy kara od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzany o nieuczciwą działalność przedsiębiorca przyznał się do stawianych mu zarzutów i zadeklarował chęć dobrowolnego poddania się karze. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę