sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Kino startuje na Starym Rynku

W niedzielny wieczór na Starym Rynku w Łomży wystartuje Letnie Kino Plenerowe. Do końca wakacji pokazany zostanie pięć filmów. Wstęp na pokazy jest bezpłatny, bo koszty organizacji kina pokrył samorząd. - Opłata za organizację i przeprowadzenie imprezy oraz za licencje na pokazywanie filmów wynosi łącznie 11925 zł brutto – przekazuje Łukasz Czech z ratusza.

Na Starym Rynku w Łomży wyemitowany zostanie zdobywca 8 Oscarów - „Slumdog. Milioner z ulicy”. To zrealizowana w 2008 roku dwugodzinna opowieść o młodym chłopaku, który bierze udział w hinduskiej edycji „Milionerów”. Pokaz tego filmu w ramach „Letniego Kina Plenerowego” w Łomży odbędzie się o godz. 21.00. Realizującą na zlecenia miasta usługę firma „Piękny Wschód” z Siemiatycz ma zapewnić nie tylko duży ekran i nagłośnienie, ale także leżaki dla 60 widzów.

Tylko pierwszy seans będzie odbywał się na Starym Rynku. Kolejne cztery pokazy zaplanowane są w kolejne piątki sierpnia w ogródku Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1. Tam wyświetlone będą filmy: „Faceci od kuchni” 5. sierpnia, „Riwiera dla dwojga” 12. sierpnia, “Larry Crowne - uśmiech losu” 19. sierpnia i „Iluzjonista” 26. sierpnia. Wszystkie te seanse będą rozpoczynały się o godz. 20.30.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0