środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Nowe władze MPWiK wybrane

Mariusz Konopka (35 lat) i Zbigniew Sasinowski (64 lata) zastąpili odwołanych w środę prezesa Grzegorza Lewańczuka (59 lat) i wiceprezesa Gilberta Okulicz-Kozaryna (62 lata) w zarządzie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Podczas dzisiejszej, czwartej już części pierwszego posiedzenia wybrała ich Rada Nadzorcza miejskiej spółki. - To nie konkurs piękności – decydowały kompetencje – mówi Remigiusz Fabiański, przewodniczący Rady Nadzorczej MPWiK.

Nowy zarząd MPWiK: Zbigniew Sasinowski (z lewej) i Mariusz Konopka (z prawej) (fot. UM Łomża)
Nowy zarząd MPWiK: Zbigniew Sasinowski (z lewej) i Mariusz Konopka (z prawej) (fot. UM Łomża)

Mariusz Konopka ma 35 lat. Ukończył wydział inżynierii środowiska Politechniki Białostockiej. Zbigniew Sasinowski ma 64 lata. To m.in. były dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży (2009 - 2012) i były prezes Łomżyńskiego Klubu Sportowego (2008 - 2009). Kilka lat temu, podobnie jak Remigiusz Fabiański, był członkiem Platformy Obywatelskiej.

Dwóch do wyboru z dwóch
Kandydatów zgłosił przewodniczący Rady Nadzorczej MPWiK Remigiusz Fabiański. Rada przegłosowała ich wybór niemal jednogłośnie – 5 „za” przy 1 „wstrzymującym się”.
- To nie konkurs piękności, nie chodziło o liczbę kandydatów, decydowały kompetencje – wyjaśnia Fabiański, dopytywany o wybranych nowych członków zarządu. - W przypadku Sasinowskiego to wieloletnie doświadczenie w kierowaniu rożnymi zespołami ludzkimi. Mariusz Konopka to wykształcony fachowiec, ma za sobą 10 lat doświadczeń w pracy zawodowej w lokalnych i międzynarodowych firmach wodociągowych i kanalizacyjnych.

Fabiański dodaje, że ani Rada Nadzorcza, ani prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski nie wskazują prezesa MPWiK. To sami członkowie nowego zarządu mają uzgodnić, który z nich zostanie prezesem, co – jak mówi Fabiański – Rada i właściciel uszanują. Według Fabiańskiego, nowi członkowie zarządu MPWiK władzę w spółce przejęli dzisiaj. Uchwała ze środy o tym, że Grzegorz Lewańczuk i Gilbert Okulicz Kozaryn są władzami firmy do 2. sierpnia, została unieważniona, ponieważ obaj – jak podkreśla Fabiański – zaskoczyli Radę Nadzorczą pójściem na chorobowe.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0