Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Bomba wystaje z Narwi?

Główne zdjęcie
Pocisk w Narwi

- W okolicy starego mostu, na brzegu w Piątnicy z wody wystaje wielki pocisk – zaalarmował jeden z czytelników. Informacje te potwierdzają się. Przy brzegu rzeki widać kilkudziesięciu centymetrowej długości... pocisk. Na miejsce wysłano policję, która ma zabezpieczyć znalezisko do czasu przyjazdu specjalistów.

Odnajdowane w regionie niewybuchu lub niewypały to zazwyczaj pozostałości po II wojnie światowej. Ich usuwaniem zajmują się saperzy z jednostki w Orzyszu. W sierpniu ubiegłego roku na piątnickim brzegu Narwi, po drugiej stronie kąpieliska miejskiego, odnaleźli ponad sto sztuk naboi do karabinów maszynowych. Później – w listopadzie – trzeba było ewakuować ponad 200 osób z ul. Dwornej, gdy  robotnicy, pracujący przy remoncie budynku sanepidu przy Dwornej, kilkadziesiąt centymetrów pod powierzchnią chodnika natknęli się na stary pocisk artyleryjski.

Neutralizacja niebezpiecznych powojennych znalezisk odbywa się na poligonie w Orzyszu, gdzie po wydobyciu przewożą je saperzy.

Foto: Pocisk w Narwi
Foto: Pocisk w Narwi
Foto: Pocisk w Narwi
Foto: Pocisk w Narwi

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę