Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Z wiarą pójdą na Jasną Górę po raz 32.

W niedzielę ruszają zapisy na 32. Pieszą Pielgrzymką Łomżyńską na Jasną Górę. Zapisywać się można przede wszystkim w parafiach, ale - jak co roku - zapisy będą prowadzona także w Sekretariacie Pielgrzymki przy Katedrze. Do zapisu niezbędny jest dokument tożsamości, przy czym dzieci i nastolatkowie do lat 15 włącznie pielgrzymować mogą w towarzystwie osoby pełnoletniej, o osoby w wieku 16 -18 lat za pisemną zgodą rodziców, przedstawioną przy zapisie.

Pielgrzymi na Jasną Górę z Łomży wyruszą 1 sierpnia. Przez 13 dni, będą wędrowali do Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski pod hasłem: „Bądźcie miłosierni...” co jest bezpośrednim nawiązaniem do ustanowionego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia. 
- Jestem przekonany, że na trasie pielgrzymki, duszpasterze pomogą Wam w odpowiedzi na pytanie: co znaczy „być miłosiernym” i jak praktykować miłosierdzie w codziennym życiu – napisał biskup Tadeusz Bronakowski zachęcając do udziału w pielgrzymce.  
Wejście na Jasną Górę nastąpi 13 sierpnia, ok. godz. 19.00. Wówczas przed Wałami Jasnogórskimi odbędzie się prezentacja Pielgrzymki, a po niej w Kaplicy Cudownego Obrazu odprawiona będzie Msza św. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji, Bpa Janusza Stepnowskiego. 
Rozwiązanie 32. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę nastąpi następnego dnia - 14 sierpnia, po Mszy św. o godz. 9.00 na Wałach Jasnogórskich.

Opłaty pielgrzymkowe
Wpisowe na pielgrzymkę w tym roku wynosi: 110 zł. Z opłaty zwolnione są dzieci do lat 7, a te w wieku do 15 lat płacą 80 zł. Dla członków rodziny w linii prostej (rodzice, dzieci, dziadkowie, rodzeństwo) zostały przewidziane zniżki: 1 osoba płaci 100% wpisowego, 2 i 3 osoba płaci 50% wpisowego, a 4 i następne osoby są zwolnione z opłaty wpisowego.
Wraz ze wpisowym pielgrzymi muszą także uiścić obowiązkową dla wszystkich opłatę za bagaż 50 zł do osoby. Cena ta obejmuje plecak lub torbę turystyczną z zapakowanym do środka śpiworem i dołączoną na zewnątrz karimatą, przy czym bagaż zasadniczy nie może być cięższy niż 20 kg. Za nadbagaż będą pobierane dodatkowe opłaty, podobnie jak np. za namioty zabierane przez pielgrzymów. 
- Pielgrzymka jest dziełem całej diecezji, zwracamy się więc do WSZYSTKICH z prośbą o wsparcie tego Bożego dzieła – odkreśla biskup Bronakowski. - Wielkim wsparciem Pielgrzymki Pieszej Łomżyńskiej jest Grupa Biała. Pierwszym wymiarem miłosierdzia pielgrzymów duchowych jest MODLITWA, zanoszona przez czternaście dni sierpnia podczas apeli jasnogórskich. Drugim jest OFIARA, którą pielgrzym duchowy składa podczas zapisów, by wspomóc materialnie organizację PPŁ.

Wszystkie bieżące informacje o pielgrzymce można śledzić na stronie www.pielgrzymka.lomza.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę