poniedziałek, 18 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Zakaz parkowania przed ratuszem

W środę wzdłuż wschodniej pierzei Starego Rynku czyli przed ratuszem ustawiono znaki zakazu postoju. Znak ten nie dotyczy tylko kopert bezpośrednio przed ratuszem, na których parkować mogą pojazdy uprzywilejowane. Natomiast przy ratuszu od ul. Zatylnej ustawiono znaki zakazu zatrzymywania się.

Jak tłumaczy Łukasz Czech z ratusza ograniczenia związane są zarządzeniem premier Beaty Szydło, która w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży wprowadziła pierwszy stopień alarmowy (ALFA) oraz drugi stopień alarmowy (BRAVO) CRP na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zarządzenie obowiązuje do 1 sierpnia włącznie. 
- „W związku z powyższym Urząd Miejski jest zobligowany do wprowadzenia pewnych procedur, zwiększających bezpieczeństwo pracowników i interesantów w łomżyńskim Ratuszu” - czytamy w komunikacie przekazanym przez Czecha, w którym poinformował, że ograniczona została możliwość parkowania bezpośrednio przy budynku UM. 
Urzędnik ratusza zapowiada także przeprowadzanie wyrywkowej kontroli osób wchodzących do budynku i ich bagaży. 
- Wprowadzone zostały również inne niezbędne procedury, wymagane w tego typu przypadkach od organów administracji publicznej, nie wpływające jednak w bezpośredni sposób na jakość obsługi w Urzędzie – podaje prosząc „o wyrozumiałość i zrozumienie podejmowanych działań”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0