Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

GDDKiA wyremontuje główne ulice Kolna

Główne zdjęcie
Główne ulice Kolna – Księcia Janusza i Wojska Polskiego będą gruntownie przebudowane. (fot UM Kolno)

Główne ulice Kolna – Księcia Janusza i Wojska Polskiego będą gruntownie przebudowane. Obie ulice są częścią prowadzącej przez miasto drogi krajowej nr 63, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku, ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy, który ma zaprojektować i wykonać ich remont. Termin wykonania zadania określono na 31. lipca 2019 r.

Ulice Księcia Janusza i Wojska Polskiego to najbardziej zatłoczone ulice w Kolnie. Szczególnie duży ruch jest notowany na nich w sezonie letnim, bo trasą tą jadą turyści z centralnej i południowej Polski na wypoczynek na Mazury - do Pisza, Mikołajek  czy Giżycka. Ruchliwa droga przecina Kolno prawie dokładnie na dwie połowy i w okresach wzmożonego ruchu jest olbrzymi problem z włączeniem się do ruchu z ulic podporządkowanych i przejazdem do przeciwległych części miasta.
- Ta ulica od kilkudziesięciu lat nie pamięta gruntownego remontu, nie mówiąc o modernizacji. Kilka lat temu udało się wyremontować tylko jej niewielką część. Teraz odcinek DK 63 przechodzący przez Kolno odnowiony zostanie na całej swej długości. Bardzo się cieszymy, że niedługo pojedziemy w Kolnie nowoczesną trasą. Ulica zostanie poszerzona o jeden pas ruchu. Powstaną nowe ronda i pierwsze w Kolnie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Zyskają mieszkańcy miasta i powiatu oraz przejeżdżający przez Kolno turyści – cieszył się w czerwcu burmistrz Kolna Andrzej Duda, gdy wiceminister Jerzy Szmit zapowiadał szybkie uruchomienie procedury przetargowej.
Teraz przetarg został ogłoszony. Dotyczy odcinka o długości około dwóch i pół kilometra od wykonanego już wcześniej ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 63 z ulicami Dębową i Towarową, aż po wyjazd z Kolna w kierunku Łomży. Koszt inwestycji GDDKiA  wstępnie oszacowała na 32 miliony złotych.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę