Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Komisja oszacuje straty po nawałnicy

W poniedziałek rozpoczyna pracę powołana przez Wojewodę Podlaskiego komisja ds. szacowania strat na obszarach dotkniętych deszczem nawalnym i gradobiciem na ternie gminy Łomża. Niszczycielska nawałnica przeszła nad Łomżą i okolicznymi wioskami w poniedziałek przed wieczorem. Silnemu wiatrowi i ulewie towarzyszyło gradobicie. Miejscami grad miał wielkość złotówek.

- Najpierw spadł delikatny deszcz który trwał tak z minutę może dwie, później zaczął padać delikatny grad – też z minutę, a potem zaczęło się coś strasznego. Grad miał wielkość złotówek i był tak gęsty, że prawie całe podwórze zrobiło się białe – opowiadał rolnik z podłomżyńskiego Giełczyna dodając, że jego ojciec mówi, że jak długo żyje, czegoś takiego jeszcze nie widział.

Nawałnica spowodowała duże straty w uprawach. W wielu miejscach powaliła zboża, zniszczyła uprawy kukurydzy czy ziemniaków. Straty występują na obszarze 13 podłomżyńskich sołectw.  Jak poinformowała Gmina Łomża komisji ds. szacowania strat w terenie będzie pracowała w dniach 18 – 22 lipca 2016 r., czyli od poniedziałku do piątku. Spotkanie z osobami zainteresowanymi spisaniem protokołu strat w użytkach rolnych odbędzie się w następujących miejscowościach:
18.07.2016 r. o godz. 9:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Pniewie - grunty na terenie wsi Pniewo i Rybno
19.07.2016 r. o godz. 9:00 w świetlicy wiejskiej w Siemieniu Nadrzecznym - grunty na terenie wsi Siemień Nadrzeczny, Siemień Rowy, Podgórze
20.07.2016 r. o godz. 9:00 w świetlicy wiejskiej w Giełczynie - grunty na terenie wsi Giełczyn, Zawady, Podgórze, Dłużniewo
21.07.2016 r. o godz. 9:00 w szkole podstawowej w Lutostani - grunty na terenie wsi Koty, Lutostań
21.07.2016 r. o godz. 13:00 w świetlicy wiejskiej w Gaci - grunty na terenie wsi Gać
22.07.2016 r. o godz. 9:00 w świetlicy wiejskiej w Puchałach - grunty na terenie wsi Milewo, Puchały
W celu ułatwienia prac proszę o przygotowanie dokładnej informacji dotyczącej nazwy i obszaru uprawy, gatunku i liczby zwierząt, ilości sprzedawanego żywca oraz mleka, kserokopii umów dzierżawy.
Druki - wniosek o oszacowanie strat i oświadczenia dostępne są na stronie http://bip.bialystok.uw.gov.pl/Show_Item.aspx?ID=37117 (załącznik Nr 3, 4 i 5)

zobacz: Krajobraz po burzy

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę