poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Burze, gradobicia i ulewy... Synoptycy znowu ostrzegają.

Synoptycy nie mają wątpliwości. Przez najbliższą dobę mieszkańców subregionu centralnego województwa podlaskiego, w tym Łomży i powiatów łomżyńskiego, grajewskiego, kolneńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego, dotkną silne burze także z gradem i intensywne opady deszczu. Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB, spodziewanym burzom nadał drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. W przypadku nawałnicy, która przeszła wczoraj nad Łomża, ostrzeżenie mówiło o pierwszym stopniu zagrożenia.

Wydane we wtorkowe południe ostrzeżenie przed silnymi burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu ważne będzie od godz. 16:00 we wtorek do godziny 16.00 w środę. W tym czasie prognozuje się wystąpienie silnych burz z gradem oraz intensywnych opadów deszczu. Prognozowana wysokość opadów, zwłaszcza w czasie burz, od 15 do 30 mm, lokalnie do 50 mm. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad.

W poniedziałek podczas wieczornej ulewy w Łomży spadło około 14 mm deszczu – czyli po 14 litrów na każdy metr kwadratowy powierzchni ziemi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0