Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 15 czerwca 2021 napisz DONOS@

Burze, gradobicia i ulewy... Synoptycy znowu ostrzegają.

Synoptycy nie mają wątpliwości. Przez najbliższą dobę mieszkańców subregionu centralnego województwa podlaskiego, w tym Łomży i powiatów łomżyńskiego, grajewskiego, kolneńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego, dotkną silne burze także z gradem i intensywne opady deszczu. Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB, spodziewanym burzom nadał drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. W przypadku nawałnicy, która przeszła wczoraj nad Łomża, ostrzeżenie mówiło o pierwszym stopniu zagrożenia.

Wydane we wtorkowe południe ostrzeżenie przed silnymi burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu ważne będzie od godz. 16:00 we wtorek do godziny 16.00 w środę. W tym czasie prognozuje się wystąpienie silnych burz z gradem oraz intensywnych opadów deszczu. Prognozowana wysokość opadów, zwłaszcza w czasie burz, od 15 do 30 mm, lokalnie do 50 mm. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad.

W poniedziałek podczas wieczornej ulewy w Łomży spadło około 14 mm deszczu – czyli po 14 litrów na każdy metr kwadratowy powierzchni ziemi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę