Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Bezrobocie symbolicznie w dół

W czerwcu 2016 roku pracę podjęły 283 osoby bezrobotne to jest o 44 mniej niż w maju – podał Powiatowy Urząd Pracy w Łomży w miesięcznym komunikacie dotyczącym sytuacji na lokalnym rynku pracy. Po szybkim spadku liczby bezrobotnych w ostatnich miesiącach w czerwcu spadek był już tylko symboliczny - o 0,8%.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych PUP w Łomży w końcu czerwca 2016 roku wyniosła 5052 osoby. W porównaniu do maja poziom bezrobocia zmniejszył się tylko o 52 osoby, a porównując rok do roku spadek wynosi 235 osób. 
- Zanotowany nieznaczny spadek poziomu bezrobocia związany jest m.in. kierowaniem bezrobotnych w ramach aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu i podjęciami pracy niesubsydiowanej – oceniają pracownicy PUP Łomża. 

Przez cały czerwiec pracodawcy zgłosili do urzędu 159 ofert pracy, przy czym niemal co trzecia z nich dotyczyła pracy subsydiowanej, czyli wspieranej środkami publicznymi. W tym samym czasie zarejestrowano 460 nowych bezrobotnych, z których 30 pracowało za granicą. Najwięcej wróciło ich Islandii – 11, Niemiec – 7 i Wielkiej Brytanii – 6.
Jednocześnie z rejestrów urzędu wykreślono 502 osoby bezrobotne. Ponad połowa z nich (283 osoby) podjęła prace (w 46 przypadkach była to praca subsydiowana), 10 osób rozpoczęło szkolenia, 14 staż, 5  skierowano do agencji zatrudnienia w ramach zlecania zajęć aktywizacyjnych, a jedną do prac społecznie użytecznych. Pozostali sami zrezygnowali, nie potwierdzili gotowości do podjęcia pracy lub odmówili bez uzasadnionej przyczyny przyjęcie propozycji zatrudnienia.

Z wyliczeń PUP wynika, ze bezrobotni z miasta Łomży stanowią 60,2% wszystkich zarejestrowanych osób  w urzędzie i na koniec czerwca było ich 3040. Stopa bezrobocia w mieście wyniosła 12,5%, a na terenie okolicznych gmin 10,3%.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę