sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@

10-lecie Stowarzyszenia Przyjaciół Nowogrodu

 

SZANOWNI PAŃSTWO

Minęło 10 lat od momentu zarejestrowania Stowarzyszenia Przyjaciół Nowogrodu. Nieco wcześniej

15-osobowa grupa podjęła decyzję o powołaniu do życia nowej organizacji pozarządowej, która pobudziła by środowisko naszej gminy do działania na rzecz wszystkich współobywateli.

Dzięki finansowej pomocy Pana Jana Kurpiewskiego udało się zebrać fundusze na opłaty sądowe i inne umożliwiające formalne rozpoczęcie działalności.

Pierwszym Prezesem SPN wybrana została Lilia Estkowska, po trzech latach na dwie kadencje Maciej Estkowski. Obecnie od roku Prezesem jest Zbigniew Kuźniar.

Początki były trudne. Próbowaliśmy różnych form aktywizacji społeczeństwa. Niektóre z nich po krótkim żywocie samoczynnie wygasły, ale wiele działań zyskało zwolenników i trwają do dzisiaj. Najbardziej udanym projektem było powstanie Klubu Seniora. Klub ten rozwija się i stanowi niejako trzon Stowarzyszenia. Do sukcesów zaliczyć  należy także coroczne organizowane wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowogrodzie półkolonie dla dzieci i młodzieży.

Oczywiście nie wiele można by było zdziałać bez poparcia lokalnych władz i naszych sponsorów. Im właśnie chcielibyśmy korzystając z tej okazji serdecznie podziękować.

Jesteśmy świadomi, że jeszcze wiele przed nami, ale mamy determinację oraz siłę i zapał do dalszej działalności. Jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania, które wpłyną na naszą wspólną przyszłość. Zapraszamy do współpracy!

Z poważaniem

Zarząd SPN

 

 

Głos Nowogrodzki
wt, 28 czerwca 2016 10:04
Data ostatniej edycji: wt, 28 czerwca 2016 10:08:31

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0