Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

SPOTKANIE WIGILIJNE

Jak co roku w okresie przedświątecznym Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu zorganizowało wieczór wigilijny dla seniorów, twórców ludowych i pracowników M-GOK. Pomimo tęgiego mrozu i zadymki goście nie zawiedli.

Wieczór rozpoczął się przedstawieniem inscenizacji, wykonanej piękną gwarą kurpiowską, przez uczniów kl. VI-ych Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie.

Po zakończeniu przedstawienia ks. kan. Czesław Małż pobłogosławił opłatek i odmówił modlitwę, a ks. wikariusz Zbigniew Pruszyński odczytał fragment ewangelii opisującej narodziny Pana Jezusa, która wprowadziła wszystkich w wigilijny nastrój. Następnie Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Nowogrodu Maciej Estkowski i Burmistrz Nowogrodu Józef Piątek złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Po tym wstępie uczestnicy spróbowali wspaniałych potraw wigilijnych przygotowanych przez pracownice M-GOK. Podczas kolacji rozbrzmiewały staropolskie kolędy intonowane przez chórek dziewcząt z domu kultury i podchwycone przez uczestników spotkania. Wieczór w miłym towarzystwie i przyjemnej atmosferze szybko mijał. Była to także świetna okazja do wręczenia Panu Stanisławowi Modzelewskiemu z Jankowa Młodzianowa w podziękowaniu za wieloletnią twórczość ludową  „Słownika biograficznego kurpiowszczyzny XX wieku”. Ożyły wspomnienia z obchodów Świąt Bożego Narodzenia w przeszłości, o zwyczajach i ludziach, którzy odeszli. Na twarzach zauważyć można było zadumę, powagę a jednocześnie rozbawienie i radość. Dobrze jest spędzić ten przedświąteczny czas z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w tym spotkaniu.

 

 

 

Głos Nowogrodzki
wt, 26 stycznia 2010 17:27
Data ostatniej edycji: śr, 27 stycznia 2010 16:22:02

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę