Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Wpadli kolejni dilerzy z narkotykami

Główne zdjęcie
Walizka w której były ukryte narkotyki. (fot. KWP Białystok)

Transport blisko 2,8 kg marihuany przechwycili policjanci z Kolna. Akcję zatrzymania dilerów przeprowadzono z udziałem antyterrorystów w Ostródzie. Narkotyki znaleziono w dwóch zatrzymanych samochodach. Tego samego dnia policjanci zlikwidowali też plantację marihuany, którą jeden z jadących samochodami mężczyzn miał w swoim mieszkaniu w Piszu. Śledztwo w sprawie handlarzy narkotyków prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łomży. To tu czterem zatrzymanym w trakcie działań osobom - mężczyznom w wieku 19, 33 i 34 lat oraz 24-letniej kobiecie – postawiono zarzuty. Na wniosek prokuratury i po decyzji Sądu Rejonowego w Łomży, dwie osoby zostały już tymczasowo aresztowane.

Walizka w której były ukryte narkotyki. (fot. KWP Białystok)
Walizka w której były ukryte narkotyki. (fot. KWP Białystok)
fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok

Akcję zatrzymania dilerów narkotykowych przeprowadzono w piątek przed południem w pobliżu jednej z miejscowych stacji paliw w Ostródzie. 
- Akcja policjantów była następstwem żmudnej pracy i wnikliwych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, którzy od kilku miesięcy zajmowali się grupą przestępczą, która rozprowadzała narkotyki na terenie województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego – podaje policja.
Policjanci z udziałem antyterrorystów najpierw zatrzymali samochody, w których znaleźli  blisko 2,8 kg marihuany. Można było uzyskać z niej przeszło 5,5 tysiąca działek dealerskich o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 80 tys. zł. Tego samego dnia policjanci zlikwidowali również plantację 22 krzewów marihuany, którą jeden z podróżujących samochodami miał w swoim mieszkaniu w Piszu. 
Przy zatrzymanych osobach mundurowi zabezpieczyli na poczet grożących im przyszłych kar gotówkę w kwocie 65 tys. zł. Zabezpieczone też zostały obydwa auta użyte przez sprawców do popełnienia przestępstwa.

Łomżyńskie śledztwo
Policja podaje, że cała czwórka zatrzymanych w sobotę została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Łomży, gdzie wszyscy usłyszeli zarzuty nabywania i dystrybucji znacznych ilości substancji odurzających oraz uczynienia sobie z tego procederu stałego źródła dochodu. Dodatkowo jeden z zatrzymanych - 33-latek, usłyszał też zarzut uprawy konopi. Za takie przestępstwa, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
W stosunku do najmłodszego z mężczyzn oraz 24-letniej kobiety zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Natomiast dwaj starsi mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego w Łomży zostali wczoraj tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, a pracujący nad nią, w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Łomży, policjanci z Kolna nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę