Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Załoga w MPWiK gotowa nawet na strajk

Główne zdjęcie
Pytania na jakie w referendum odpowiadali pracownicy MPWiK. Niemal wszyscy zaznaczali trzy raz TAK

Referendum pracownicze w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Łomży jest ważne. Wzięło w nim udział ponad 80% załogi i prawie wszyscy opowiadali się trzy razy „tak”. Pracownicy MPWiK upoważnili związkowców do podjęcia działań w celu „poprawy funkcjonowania” spółki, „utrzymania istniejących stanowisk pracy”, oraz wyrazili zgodę na organizowanie protestów, a nawet na strajku, jeśli rozmowy z prezydentem Łomży, nie przyniosą oczekiwanych rezultatów.

Referendum w MPWiK zorganizowały dwa działającej w spółce związki zawodowe – NSZZ „Solidarność” i Związek Zawodowy Inżynierów i Techników. Głosowanie przeprowadzono we wtorek. Podstawowym warunkiem ważności referendum jest udział w nim co najmniej połowy pracowników zatrudnionych w zakładzie. Jak wynika z naszych informacji w referendum wzięło udział ponad 90 z około 110 pracowników MPWiK. Niemal wszyscy głosujący  - ponad 80 osób – zaznaczyło trzy razy  „tak”. To oznacza, że referendum jest ważne, a związkowcy z MPWiK mogą nawet zorganizować strajk w zakładzie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę