Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Chińska Republika Ludowa gościła przez kilka godzin w Łomży

Główne zdjęcie
fot. UM Łomża

Siedmiu przedstawicieli delegacji chińskiej: trzy osoby z Departamentu Handlu Prowincji Shaanxi – liczącej ponad 37 milionów 620 tysięcy mieszkańców, zatem porównywalnej z całą Polską - oraz czterech reprezentantów tamtejszych firm przyjechało na ok. trzy godziny do Łomży. - Spotkanie w ratuszu odbyło się bez mediów, o co poprosili Chińczycy, a my uszanowaliśmy ich prośbę, i trwało około godziny – relacjonuje prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - Celem wizyty było poznanie naszego miasta, historii i specyfiki Łomży oraz poszukiwanie ewentualnych obszarów współpracy.

fot. UM Łomża
fot. UM Łomża

Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślił, witając gości, że w ostatnim czasie ożywiły się relacje na linii Warszawa – Pekin, co miało wyraz w wizycie prezydenta Andrzeja Duda i  ministrów rządu polskiego. Łomżę przedstawił jako miasto gościnne, otwarte, które nie ogranicza się w kontaktach i chęci współpracy tylko do państw Europy, ale chce współpracować globalnie, w szerszym zakresie. W spotkaniu nie uczestniczyli przedsiębiorcy z Łomży. - Ze swojej strony proponowałem spotkania w łomżyńskich firmach z branży rolno-spożywczej i mleczarskiej, ale Chińczycy wytłumaczyli się brakiem czasu, mieli jeszcze odwiedzić Park Przemysłowy Łomża – kontynuuje prezydent, dodając, że nasi goście otrzymali materiały promocyjne i  zostawili własne do przekazania zainteresowanym.  - Mamy nadzieję, że powrócą na dłużej z wizytą roboczą. Dostaliśmy też jako Miasto Łomża kilka innych zapytań o możliwość spotkania się z urzędnikami i biznesmenami z Państwa Środka. Może w niedługim czasie odwiedzą nas kolejne chińskie delegacje również z propozycjami biznesowymi.

Mirosław R. Derewońko

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę