Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 08 września 2024 napisz DONOS@

500+ - jeśli nie otrzymaliście pieniędzy koniecznie sprawdźcie dlaczego

Jeszcze tylko przez nieco ponad dwa tygodnie - do 1. lipca włącznie – można składać wnioski, aby otrzymać wypłatę świadczeń z Programu Rodzina 500 Plus z wyrównaniem do 1 kwietnia. Dotyczy to zarówno osobistego złożenia wniosku w urzędzie jak też złożenia go za pośrednictwem internetu. W tym drugim wypadku – urzędnicy przyjmując wnioski informują o wielu błędach, a ci z gminy Łomża zaapelowali do tych mieszkańców, którzy wysłali im wniosek przez Internet i do tej pory nie otrzymali decyzji, o pilny kontakt.

Generalnie program zakłada wypłatę co miesiąc po 500 złotych na drugie i kolejne dziecko w rodzinnie, aż do czasu gdy osiągnie ono 18 lat. Świadczenie mogą otrzymać także rodzice na pierwsze dziecko jeśli mają niewielkie dochody - do 800 zł na osobę albo do 1200 zł na osobę, jeżeli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne. Aby te pieniądze otrzymywać rodziny muszą złożyć wnioski. W przypadku miasta Łomża są one przyjmowane w wydziale w wydziale spraw społecznych i zdrowia przy ul. Polnej 16, oraz w ratuszu przy Starym Rynku (tylko jeśli świadczenia ma dotyczyć drugiego czy kolejnego dziecka), a w przypadku Gminy Łomża w Ośrodku Pomocy Społecznej, przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 1a (pok. nr 17). Wniosek do urządów można także wysłać za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet - za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowość elektroniczną. Okazuje się, że z nimi jest największy problem – są niepełne, z błędami, czasami trafiają do innych urzędów niż powinny. 
Teoretycznie urzędnicy na rozpatrzenie wniosków mają trzy miesiące od otrzymania, ale wniosku kompletnego.
- Wszyscy mieszkańcy gminy Łomża, którzy złożyli wnioski papierowe otrzymali już decyzje i już zostały wypłacone im pieniądze na przyznane świadczenia – mówił Piotr Kłys, wójt gminy Łomża.  
W tej gminie w sumie złożono około 850 wniosków. Około 20 z nich czeka na decyzję marszałka, który przyznaje te świadczenia w przypadku rodzin pracujących za granicą. Wniosków składanych  elektronicznie w gminie Łomża było niewiele, ale za to często z błędami. 
- Pracownicy OPS kontaktowali się z mieszkańcami, którzy je składali i wyjaśniali pomyłki czy uzupełniali braki, ale być może nie o wszystkich złożonych za pośrednictwem internetu wnioskach wiemy – mówi wójt Kłys informując, że zdarzyło się też, że do Urzędu przyszedł mieszkaniec pytając co z jego wnioskiem do programu 500+, który wysłał przez internet, i okazało się, że Urząd go w ogóle nie otrzymał. - Dlatego prosimy mieszkańców, którzy wysłali wniosek przez Internet i do tej pory nie otrzymały decyzji, proszeni są o pilny kontakt telefoniczny pod nr 86 4737331 lub osobisty w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej. Jeśli byłoby więcej takich przypadków, to jest jeszcze czas, aby złożyć wniosek poprawny i otrzymać świadczenia z wyrównaniem od 1 kwietnia.  
Przypnijmy, że w przypadku złożenia wniosku po 1. lipca prawo do świadczenia 500+ będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

240729013428.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę