Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Niespełna 1,5 grosza wsparcia dla mleczarzy

Najpóźniej w ciągu dwóch tygodniu dyrektorzy Oddziałów Terenowych Agencji Rynku Rolnego mają wydać decyzje, a do końca miesiąca rolnicy – producenci mleka – mają otrzymają obiecane im wsparcie. Na nadzwyczajną pomoc dla rolników rząd przeznaczy ponad 245 mln zł- po połowie dla producentów trzody chlewnej i mleka.

Wnioski o przyznanie dodatkowego wsparcia rolnicy mogli składać w lutym i marcu. Dodatkowe środki miały wspomóc rolników dotkniętych spadkiem cen, a w przypadku mleczarzy także karą za przekroczenie limitów i skutkami ubiegłorocznej suszy. W sumie w kraju złożono blisko 94 tys. wniosków o udzielenie wsparcia producentom mleka i 63,5 tys. wniosków o udzielnie wsparcia producentom świń. W przypadku producentów mleka wsparcie przysługuje tym, którzy w roku kwotowym 2014/2015 sprzedali nie mniej niż 15 tys. kg i posiadają co najmniej 3 krowy, przy czym pomoc finansowa udzielana jest maksymalnie do 300 tys. kg mleka wprowadzonego do obrotu. Teraz na podstawie wniosków od rolników teraz Prezes Agencji Rynku Rolnego ustalił ostateczną wysokość wsparcia przysługującego na kilogram mleka. Wynosi ona 0,014962 zł, czyli niespełna 1,5 grosza.

Decyzje o przyznaniu rolnikowi wnioskowanej pomocy mają być wydane najpóźniej do 18 czerwca 2016 r., a środki finansowe z tytułu wsparcia mają być wypłacone do 30 czerwca. W wojdeództwie podlaskim pomoc otrzyma 17,5 tysiąca mleczarzy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę