Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Bombowy ochroniarz zawieszony

Główne zdjęcie
Ochroniarz podczas alarmu bombowego

Cztery zarzuty popełnienia przestępstw usłyszał dziś w Prokuraturze Rejonowej w Łomży 47-letni Jarosław J. To ochroniarz, który w ubiegły czwartek i sobotę wszczynał alarmy o podłożeniu bomby w Galerii Łomża. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze, ale nie potrafił wyjaśnić prokuratorowi dlaczego fałszywie informował o podłożeniu bomby - mówi prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Do pierwszego powiadomienia policjantów, że w jednym Galerii Łomża będzie podłożona bomba, doszło w ubiegły czwartek po południu. Ochroniarz mówił wówczas, że podbiegł do niego jakiś mężczyzna i krzyknął, że za pół godziny pod budynek sklepu podłoży bombę, po czym uciekł. Budynek ewakuowano i przeszukano z użyciem psa wyszkolonego do wyszukiwania zapachów ładunków wybuchowych, ale nie wskazał on żadnych podejrzanych przedmiotów. Po jakimś czasie ten sam ochroniarz powiadomił mundurowych, że znalazł tajemniczą paczkę  w pomieszczeniu gospodarczym. Po sprawdzeniu tekturowego kartonika oklejonego taśmą okazało się, że wewnątrz znajdowało się jedynie wiaderko z farbą. 
Do kolejnego alarmu bombowego w tej samej galerii doszło w sobotę rano i znowu policjanci zgłoszenie odebrali od tego samego ochroniarza. Podobnie jak wcześniej mundurowi usłyszeli historię o mężczyźnie, który krzyknął, że za pół godziny w obiekcie będzie podłożona bomba. Także i tym razem po ewakuowaniu i sprawdzeniu galerii nie znaleźli żadnych przedmiotów mogących stanowić takie zagrożenie. 
Analizując sprawę policjanci jako możliwego sprawcę fałszywych alarmów wskazali ochroniarza, który jeszcze w sobotę został zatrzymany. Dziś w Prokuraturze Rejonowej w Łomży został przesłuchany i usłyszał 4 zarzuty, do których się przyznał. 
Jak przekazuje prokurator Maria Kudyba wobec sprawcy fałszywych alarmów bombowych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zawieszenia w wykonywaniu zawodu pracownika ochrony. 

Sprawca fałszywego alarmu odpowiada za przestępstwo z artykułu 224a kodeksu karnego. Przewiduje on karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, osoba taka może zostać obciążona kosztami za interwencję służb biorących udział w akcji.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę