Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Z Łagody w Niemcewicza (i w drugą stronę) już nie pojedziemy

Główne zdjęcie
Projekt nowej stałej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej z Niemcewicza i Łagody

Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę fragmentu ulicy Zawadzkiej do Ronda Solidarności do Przykoszarowej. Na tym odcinku – od długości ok. 430 metrów - ulica Zawadzka ma mieć dwie jezdnie. W trakcie prac przebudowane mają być także skrzyżowania w tym także to z ulicami Niemcewicza i Łagody, przy kościele Krzyża Świętego. Jak się okazuje, po zrealizowaniu przedstawionego projektu mieszkańcy z obu tych ulic wyjeżdżając w nową Zawadzką będą musieli skręcać w prawo. Nie będzie możliwy przejazd na wprost, ani skręt w lewo.

Ogłoszenie o przetargu dotyczy rozbudowa ulicy Zawadzkiej od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Przykoszarową włącznie z nim. Lewa jezdnia nowej drogi ma mieć długość 425,7 m, a prawa 432,8 m. Realizacja obejmuje wykonanie nowej nawierzchni drogi wraz z przebudową wlotów ulic: J. Niemcewicza, Por. Łagody, Sybiraków, Przykoszarowej, a także m.in. przebudowę i budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, czy umocnienie skarp betonowymi elementami prefabrykowanymi. Przy okazji przebudowane mają być wszelkie sieci instalacyjne. Miasto planuje wykonać wszystkie prace do połowy czerwca przyszłego roku. Zadanie do realizacji radni miejscy wprowadzili podczas ubiegłotygodniowej sesji zapisując na ten cel 3,8 mln zł w tegorocznym budżecie, przy wartości kosztorysowej całej inwestycji określanej na 6,6 mln zł. Pieniądze na rozbudowę Zawadzkiej pochodzą z przyznanej niedawno dodatkowej unijnej dotacji (wynoszącej ponad 9,7 mln zł) do zrealizowanych w latach 2009-2014 dwóch projektów „Usprawnienia drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży”.

Skrzyżowanie przy kościele będzie... bezpieczne?
Z opublikowanej wraz z ogłoszeniem dokumentacji inwestycji wynika, że po jej zrealizowaniu nastąpią duże zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Zawadzkiej z ulicami Juliana Niemcewicza i  Porucznika Łagody. To dziś jedno z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście, które też często zwłaszcza rano przed godz. 8. i po południu ok. 16. blokuje się. Okazuje się, że na tym skrzyżowaniu nie planuje się budowy sygnalizacji świetlnej. Z obu ulic zjazd w Zawadzką ma być możliwy jedynie w prawą stronę. Kierowcy chcący przejechać np. z Łagody w Niemcewicza będą musieli pojechać w kierunku Rondo Solidarności, gdzie tuż przed nim planowana jest budowa jezdni umożliwiającej „zawrócenie”. Podobna „nawrotka” dla kierowców chcących przejechać z Niemcewicza w Łagody, planowana jest do budowy na wysokości kościoła.
W ząłaczniku publikujemy projekt stałej organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu i na całym odcinku nowej ul. Zawadzkiej.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę