sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Kolejne zmiany wśród prokuratorów

Prokurator Joanna Gołaszewska została nowym Prokuratorem Okręgowym w Łomży, a prokurator Jan Karwowski jej zastępcą. Zmian dokonano w nieco ponad miesiąc od poprzednich zmian na tych stanowiskach.

Fot. archiwum
Fot. archiwum

W drugiej połowie kwietnia, w związku wejściem w życie nowych przepisów, które m.in. zlikwidowały kadencyjność prokuratorów, w Łomży najpierw zostali wymienieni szefowie Prokuratury Okręgowej, a kilka dni później niemal wszystkich Prokuratur Rejonowych w okręgu. Piastującego przez wiele lata funkcję Prokuratora Okręgowego Tomasza Wilka zastąpiła prokurator  Danuta Klimiuk, a jego zastępcę prokuratora Bogusława Dereszewskiego prokurator Małgorzata Podleś. Obie nowe szefowe Prokuratury Okręgowej trafiły tu z Prokuratury Rejonowej w Wyszkowie. Obie miały powołania na 3 miesiące – czyli do połowy lipca. 
Jak się okazuje na stanowiskach były nieco ponad miesiąc. W ubiegłym tygodniu dokonano kolejnej zmiany kierownictwa Prokuratury Okręgowej w Łomży. Nowym Prokuratorem Okręgowym została prokurator Joanna Gołaszewska, która miesiąc temu objęła funkcję Prokuratora Rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem, a nowym zastępcą Prokuratora Okręgowego  został prokurator Jan Karwowski, który miesiąc temu był powołany na Prokuratora Rejonowego w Zambrowie. 
W związku z takim powołaniem nowego kierownictwa Prokuratury Okręgowej w Łomży, w także Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie powołano nowych Prokuratorów Rejonowych. Zostali nimi: Grzegorz Kryszpin w Wysokiem Mazowieckiem i Marta Saracyn w Zambrowie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0