sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Chciał szybko przejechać przez miasto

25-latek chciał bardzo szybko przejechać przez Kolno. Policjanci dostrzegli go gdy mazdą jechał z prędkością 124 km/h. Po zatrzymaniu szybkiego kierowcy od razu zatrzymali mu prawo jazdy, ale także ukarali go mandatem i punktami karnymi.

Zdarzenie z jadąca za szybko przez Kolno mazdą wydarzyło się w sobotę około południa. Pomiaru prędkości auta dokonano na ul. Dębowej. Okazało się, że samochód przekroczył dozwoloną prędkość aż o 74 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli i wówczas okazało się, że za jego kierownicą siedzi 25-latek. Jak podaje policja przyznał się, że jechał za szybko. Za popełnione wykroczenie kierowca został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi. Od razu mężczyźnie zostało także zatrzymane prawo jazdy, bo zgodnie prawem o ruchu drogowym policjanci zobowiązani są zatrzymać prawo jazdy za każdym razem, gdy kierowca przekroczy dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.
Policja w ciagu 7 dni od odebrania dokumentu przekazuje je właściwemu staroście, który zgodnei z prawem musi wydać decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0