Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Drugi długi i tragiczny majowy weekend na podlaskich drogach

Główne zdjęcie
Rozbite audi po wypadku pod Augustowie. Fot. KWP Białystok

Trwa drugi w tym roku długi majowy weekend. Niestety jego dotychczasowy bilans na podlaskich drogach to 9 wypadków drogowych, w których 4 osoby zginęły a 9 zostało rannych. Policjanci apelujemą o rozsądek i bezpieczną jazdę i przewidywanie sytuacji na drodze.

W czwartek rozpoczął się drugi w tym roku długi majowy weekend. Niestety ten czas nie okazał się spokojny na podlaskich drogach. Od czwartku do dzisiejszego południa odnotowanych zostało już 9 wypadków drogowych, w których 4 osoby zginęły a 9 zostało rannych. W tym samym czasie policjanci zatrzymali już 36 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Do pierwszego z tych wypadków doszło w miniony czwartek wieczorem w Białymstoku przy ul. Antoniukowskiej. Tam 40-letni kierowca renault potrącił 14-letnią rowerzystkę, która przejeżdżała przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. W wyniku wypadku nastolatka ze złamaną nogą i podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafiła do szpitala. Tago samego dnia wczesnym popołudniem sygnał o następnym zdarzeniu drogowym otrzymali policjanci z Hajnówki. Z ich wstępnych ustaleń wynikało, że 60-letni kierowca osobowego nissana w miejscowości Czyże stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i dachował. Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami, złamaniem żeber i obrażeniami wewnętrznymi został hospitalizowany. W nocy w Zambrowie w wyniku wypadku drogowego ranne zostały kolejne 2 osoby podróżujące fordem. Z wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że auto którym jechało małżeństwo w kierunku Woli Zambrzyckiej na łuku drogi z nieznanych przyczyn uderzyło w metalową barierę drogową a następnie w słup trakcji elektrycznej. Oboje poszkodowanych z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Następnego dnia rano doszło do drogowej tragedii w miejscowości Jabłoń Kościelna w powiecie wysokomazowieckim. Tam 39-letni motocyklista najprawdopodobniej w wyniku poślizgu przyspieszającego motocykla stracił panowanie nad pojazdem i śmiertelnie potrącił 60-letniego pieszego. Motocyklista z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kilka minut po 17:00 na ul. Zawadzkiej w Łomży, gdy kierowca passata zatrzymał się aby udzielić pierwszeństwa pieszym w jego tył wjechała rozpędzona astra. W wyniku tego kierowca vw doznał urazu kręgosłupa, zaś kierowca opla zbiegł z miejsca zdarzenia pozostawiając auto na parkingu. Około godziny później, gdy powrócił do samochodu został zatrzymany przez policjantów. Wówczas okazało się, że 67-latek jest pijany. Badanie wykazało, że 67-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do kolejnych trzech wypadków doszło w minioną sobotę. Kwadrans po godzinie 9:00 białostoccy policjanci otrzymali sygnał o tragicznym zdarzeniu na przejściu dla pieszych przy ul. Wierzbowej. Tam 68-letni kierowca astry potrącił 71-letnią białostoczankę. Kobieta zginęła na miejscu. Niestety tragiczny w skutkach okazał się również wypadek, do którego doszło niespełna 2 godziny później na trasie Drohiczyn – Sieniewice w powiecie siemiatyckim. Tam 29-latek kierujący niedopuszczonym do ruchu quadem zawracając nie ustąpił pierwszeństwa astrze w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. 29-letni kierowca czterokołowca zginął na miejscu. Do kolejnego wypadku w tym dniu doszło wieczorem w tym samym powiecie w gminie Grodzisk. Jak ustalili wstępnie policjanci 26-letni kierowca astry jechał w kierunku miejscowości Twarogi Lackie. Zbliżając się do skrzyżowania z drogą nr 690 nie ustąpił pierwszeństwa kolejnej astrze zmierzającej w kierunku Ciechanowca i doprowadził do bocznego zderzenia z tym pojazdem, który następnie zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka cordobą. W rezultacie kierująca seatem i dwoje pasażerów opla doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala.

Również miniona noc nie obyła się bez drogowego dramatu, który rozegrał się w miejscowości Molowiste w gminie Płaska koło Augustowa. Tam, jak wstępnie ustalili mundurowi 24-letni kierowca audi z nieznanych na razie przyczyn zjechał do rowu i uderzył w 2 drzewa a następnie dachował. 24-latek nie przeżył tego zdarzenia a jego 22-letni pasażer w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala. Teraz okoliczności wszystkich tych weekendowych zdarzeń wnikliwie wyjaśniają podlascy policjanci.

Przed nami jeszcze weekendowe powroty, dlatego też policjanci apelujemą szczególnie do kierujących o trzeźwość, rozwagę, bezpieczną jazdę i przewidywanie sytuacji na drodze.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę