Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

PO teraz twierdzi, że Łomża jest dla niej ważna

Główne zdjęcie
Poseł Robert Tyszkiewicz, europoseł Barbara Kudrycka i szef miejskich struktur Cezary Kisiel

- Wyciągamy wnioski z naszych błędów i zaniechań. To nasza refleksja. PO w Łomży musi być więcej - mówił poseł Robert Tyszkiewicz, szef Platformy Obywatelskiej w województwie, który wraz z europoseł tej partii prof. Barbarą Kudrycką otworzył w mieście nowe biuro poselskie. Działacze PO nie ukrywają też, że ich biura w Łomży to także partyjna reakcja na wynik marcowych wyborów uzupełniających do Senatu, w których kandydatka PiS wyraźnie przegrała w mieście, a także przygotowanie do wyborów samorządowych, które będą w 2018 roku czyli za 2 lata.

Poseł Robert Tyszkiewicz i europoseł Barbara Kudrycka
Poseł Robert Tyszkiewicz i europoseł Barbara Kudrycka
Ks. Marian Mieczkowski, proboszcz katedry i Jacek Piorunek, radny sejmiku województwa podlaskiego
Ks. Marian Mieczkowski, proboszcz katedry i Jacek Piorunek, radny sejmiku województwa podlaskiego
Poseł Robert Tyszkiewicz, europoseł Barbara Kudrycka, szef miejskich struktur Cezary Kisiel i ks. Marian Mieczkowski
Poseł Robert Tyszkiewicz, europoseł Barbara Kudrycka, szef miejskich struktur Cezary Kisiel i ks. Marian Mieczkowski

Biuro poselskie i euro-poselskie PO mieści się ono w kamienicy przy ul. Długiej 6 i standardowo ma być czynne do poniedziałku do środy od 10. do 16., ale ma być także dostępne na spotkanie, rozmowy i dyżurny organizowane w innych terminach, bo jest to także biuro Zarządu Powiatowego PO w Łomży. Cezary Kisiel, szef miejskich struktur partii mówił, PO w Łomży ma około stu aktywnych członków. Dotychczas ich „miejska centrala” mieściła się przy Al. Legionów w biurze, które kiedyś otworzył w Łomży poseł Jacek Żalek dawniej działacz PO, a obecnie poseł wybrany z listy PiS.

Powrót europosła
Profesor Barbara Kudrycka otwierając w Łomży – dwa lata po wyborach – swoje biuro podkreślała, że to dopiero jej trzecie biuro w okręgu wyborczym obejmującym dwa województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. Dotychczas miała biura jedynie w stolicach województw, a po Łomży planuje jeszcze otworzyć biuro w Elblągu.
- Ja w dzieciństwie tutaj niedaleko mieszkałam. Czuje się jakbym wróciła na stare śmieci – mówił. 
Kudrycka podkreślała, że Platforma Obywatelska i jej posłowie w Parlamencie Europejskim należą do największej frakcji politycznej – Europejskiej Partii Ludowej. 
- To europejska chadecja – zaznaczała. 
Zapraszając mieszkańców Łomży do biura zapowiadała, że jej asystenci i doradcy będą pomagać w uzyskiwaniu środków strukturalnych.
- Jesteśmy też zainteresowani współpracą ze środowiskami społecznymi i z KOD-em – dodawała prof. Kudrycka.

PO chce odebrać Łomżę władzy z PiS
- Chcemy powiedzieć, że Łomża dla PO jest strategicznym miastem w województwie podlaskim. Jest bardzo ważnym zadaniem i ważnym wyzwaniem – mówił Robert Tyszkiewicz, poseł na sejm RP i szef PO w województwie tłumacząc później, że miało to znaczyć iż „Łomża jest bardzo wymagającym miastem”, a mieszkańcy działaczom partyjnym „wysoko  zawieszają poprzeczkę”.
Tyszkiewicz tłumaczył też, że nowe biura parlamentarne partii w samym centrum miasta, jest też reakcją i odpowiedzią PO na wynik marcowych wyborów uzupełniających do Senatu, których wbrew powszechnym oczekiwaniom PiS w Łomży nie wygrało. 
- To było zaskoczeniem. Uznaliśmy to za sygnał – mówił Tyszkiewicz wskazując, że PO chce wykorzystać takie osłabienie politycznego przeciwnika i przygotować się do najbliższych wyborów samorządowych. - Jestem przekonany, że za dwa i pół roku mieszkańcy Łomży powiedzą, że chcą realizować inny program. (…) Chcemy, aby w tym miejscu wykuwał się bardzo dobry program dla Łomży – podkreślał Tyszkiewicz. 

- Polityka to dobro wspólne – mówił ks. kan. Marian Mieczkowski, proboszcz parafii katedralnej, który wyświęcił nowe biura PO w Łomży „by służyły dobru wspólnemu”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę