Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Wnioski o dopłaty do ziemi o miesiąc dłużej

Komisji Europejskiej podjęła decyzję o wydłużeniu o miesiąc czyli do 15 czerwca 2016 roku okresu składania wniosków o tegoroczne płatności bezpośrednie do ziemi. Póki co - do 28 kwietnia rolnicy złożyli do ARiMR nieco ponad 460 tys. wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok, czyli około 1/3 spodziewanej ich liczby.

Jak przypomina ARiMR podobna decyzja została podjęta w ubiegłym roku. Wówczas doprowadziło to do zmniejszenia odsetka wniosków, które objęte były sankcjami z powodu złożenia po terminie, jak też pozostawionych bez rozpatrzenia z powodu złożenia po upływie ostatecznego terminu. 
Zgodnie z prawem rolnicy mogą bowiem składać wnioski także po upływie podstawowego terminu, ale wówczas  za każdy roboczy dzień opóźnienia należne płatności są pomniejszane o 1 proc.

W Polsce rokrocznie o dopłaty bezpośrednie do ziemi występuje ok. 1,3 mln rolników. Zdecydowana większość dostarcza dokumenty o dopłaty bezpośrednie w formie papierowej, choć od kilku lat można je wysyłać także przez internet. Na razie e-wnioski nie są popularne - w tym roku złożono ich zaledwie kilkaset.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę