Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Uroczystości Święta 3-go Pułku Strzelców Konnych w Śniadowie

Patronem Szkoły Podstawowej w Śniadowie jest 3. Pułk Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego. 27 kwietnia to dzień, w którym obchodzone było święto pułku walczącego w wojnie z bolszewikami w 1920 roku i wojnie obronnej Polski w 1939 roku także na Ziemi Łomżyńskiej. Z tej okazji wczoraj w Śniadowie odbyły się wielkie uroczystości na które przyjechali żołnierze 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku.

Program obchodów Święta Pułkowego rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Śniadowie. Później jej uczestniczy udali się na cmentarz parafialny, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na grobie poległych żołnierzy 3-go Pułku Strzelców Konnych, którzy zginęli w walkach w miejscowości Truszki.  
- Ta wspaniała lekcja patriotyzmu, w szczególności dla naszych najmłodszych mieszkańców, uczniów będzie dowodem na to, że pamiętamy o tych wspaniałych synach i córkach narodu polskiego, którzy walczyli, oddali krew, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju – mówił przed grobem żołnierzy wójt Śniadowa Rafał Pstrągowski.
Na cmentarzu odbył się apel poległych przy udziale Kompanii Honorowej oraz Orkiestry Wojskowej 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Jej koncert i pokaz musztry paradnej, sprzętu bojowego oraz umiejętności posługiwania się bronią przez Kompanię Honorową na placu przed cmentarzem parafialnym był ostatnim elementem uroczystości. Widowiskowe salwy sprawiły największe wrażenie na najmłodszych uczestnikach pokazów – uczniach Szkoły Podstawowej w Śniadowie, którzy z ogromnym zainteresowaniem obserwowali pokazy i spontanicznie zbierali łuski po wystrzelonych nabojach.

zdjęcia: sniadowo.pl

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę