sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Mieli załatwiać prawa jazdy

Kolejnych 18 osób usłyszało zarzuty w związku z procederem załatwiania egzaminów na prawa jazdy w trzech ośrodkach ruchu drogowego. Wśród 41 osób, które od jesieni ubiegłego oku usłyszały zarzuty w tej sprawie jest tylko jeden pracownik WORD Łomża. To osoba, która była placowym. Tym razem korupcyjne zarzuty obejmowały udzielanie korzyści majątkowej przy załatwianiu egzaminów na prawo jazdy i powoływania się na wpływy w instytucjach zajmujących się egzaminowaniem kandydatów na kierowców.

Pierwszych zatrzymań w ramach śledztwa w sprawie płatnej protekcji przy załatwianiu egzaminów na prawa jazdy w trzech Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w Łomży, Białymstoku oraz Warszawie – Bemowo dokonano w połowie listopada ubiegłego roku. W kolejnych miesiącach liczba osób podejrzanych sukcesywnie rosła. Teraz policjanci podają, że w sumie kilkaset zarzutów usłyszało już łącznie 41 osób. Ostatnio do tego grona dołączyło 18 osób - 10 mężczyzn i 8 kobiet w wieku od 27 do 60 lat z województw podlaskiego i mazowieckiego, którym przedstawiono blisko 30 zarzutów.
- W 20 przypadkach obejmowały one udzielanie korzyści majątkowej przy załatwianiu egzaminów na prawo jazdy, zaś w kolejnych 8 zarzuty powoływania się na wpływy w instytucjach zajmujących się egzaminowaniem kandydatów na kierowców. 
Policja podaje, że sprawa ciągle jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań i zarzutów związanych z tym procederem.
Policjanci przypominają, że w myśl § 3 art. 230a KK osoba, która udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji /…/ nie podlega karze, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0