Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mieli załatwiać prawa jazdy

Kolejnych 18 osób usłyszało zarzuty w związku z procederem załatwiania egzaminów na prawa jazdy w trzech ośrodkach ruchu drogowego. Wśród 41 osób, które od jesieni ubiegłego oku usłyszały zarzuty w tej sprawie jest tylko jeden pracownik WORD Łomża. To osoba, która była placowym. Tym razem korupcyjne zarzuty obejmowały udzielanie korzyści majątkowej przy załatwianiu egzaminów na prawo jazdy i powoływania się na wpływy w instytucjach zajmujących się egzaminowaniem kandydatów na kierowców.

Pierwszych zatrzymań w ramach śledztwa w sprawie płatnej protekcji przy załatwianiu egzaminów na prawa jazdy w trzech Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w Łomży, Białymstoku oraz Warszawie – Bemowo dokonano w połowie listopada ubiegłego roku. W kolejnych miesiącach liczba osób podejrzanych sukcesywnie rosła. Teraz policjanci podają, że w sumie kilkaset zarzutów usłyszało już łącznie 41 osób. Ostatnio do tego grona dołączyło 18 osób - 10 mężczyzn i 8 kobiet w wieku od 27 do 60 lat z województw podlaskiego i mazowieckiego, którym przedstawiono blisko 30 zarzutów.
- W 20 przypadkach obejmowały one udzielanie korzyści majątkowej przy załatwianiu egzaminów na prawo jazdy, zaś w kolejnych 8 zarzuty powoływania się na wpływy w instytucjach zajmujących się egzaminowaniem kandydatów na kierowców. 
Policja podaje, że sprawa ciągle jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań i zarzutów związanych z tym procederem.
Policjanci przypominają, że w myśl § 3 art. 230a KK osoba, która udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji /…/ nie podlega karze, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę