Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Zagrać każdy może...

Lubisz gry... planszowe, strategiczne i karty? Ten dzień jest dla Ciebie. W niedzielę w Łomży odbędzie się pierwszy Dzień Gier Planszowych i Strategicznych. W programie rozgrywki, turniej Magic the Gathering, prezentacja figurowej gry bitewnej „Ogniem i Mieczem”, konkursy z nagrodami oraz inne atrakcje – zapowiada Krzysztof Babiński jeden z organizatorów imprezy, która odbędzie się w Domku Pastora.

- Gry strategiczne dziś kojarzą się przede wszystkim z komputerami, ale były one znacznie wcześniej niż pojawiły się komputery – mówił Babiński. - Strategiczne gry planszowe, także jak te komputerowe, są symulacją strategicznych zmagań o różnorakiej tematyce i wymagają od graczy planowania, ale dodatkowo jest to rywalizacja twarzą w twarz z żywym przeciwnikiem. Ujawniają się emocje, ale można też porozmawiać i miło spędzić czas. 
I Łomżyński Dzień Gier Planszowych i Strategicznych w Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło organizuje „Łomżyńska Inicjatywa Planszowo-Strategiczna”. To nieformalna grupa przyjaciół i miłośników takich właśnie gier, którzy dotychczas spotykali się na rozgrywki w prywatnych domach. Teraz chcą swoją pasją podzielić się z innymi.
- Zapraszamy wszystkich - młodych, którzy grają na komputerach, tabletach czy smartfonach i nie znają planszówek, ale także tych starszych, którzy grali w gry zanim pojawiły się komputery – mówi Krzysztof Babiński. - Będzie okazja pograć w wiele różnych gier. Można także przynieść swoje...
Impreza zacznie się o godzinie 10.00, a dwie godziny później ma wystartować  turniej Magic the Gathering. To kolekcjonerska gra karciana. Do gry potrzebne są co najmniej dwie osoby z własnymi taliami z co najmniej 60 kartami. Każdy gracz wciela się w rolę czarodzieja, który używając różnorodnych zagrań, przedmiotów i stworzeń stara się pokonać przeciwnika.
- Turniej jest skierowany przede wszystkim do nowych graczy, ale starzy i doświadczeni też są mile widziani – zaprasza Babiński. - Osoby początkujące i chcące nauczyć się grać są proszone o przyjście około pół godziny do godziny wcześniej w celu nauki zasad. Niecierpliwym poleca się przeczytanie zasad podstawowych Magic the Gathering dostępnych w internecie. Ułatwi to późniejsze praktyczne wprowadzenie do rozgrywki.
Organizatorzy podają, że turnieje MtG trwają zwykle około 3 - 4 godzin. Ilość rund w turnieju zależna jest od frekwencji, ale również od oczekiwań uczestników. 
Cała impreza I Dzień Gier Planszowych i Strategicznych w Łomży ma zakończyć się około 20.00


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę