Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mleko dalej tanieje

Produkcja mleka staje się coraz mniej opłacalna. Cena mleka w skupie dalej spada. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego w marcu za 1 hl mleka płacono w skupie średnio 105,89 zł, tj. mniej o 3,3% niż przed miesiącem i o 12,5% niż przed rokiem. W regionie cena skupu mleka też spadła, ale średnia cena jest wyraźnie wyższa niż w innych regionach kraju.

W marcu średnia cena skupu mleka w województwie podlaskim wyniosła 114,60 zł/hl czyli była o blisko 2,5 zł niższa niż w lutym, a od początku roku spadek wynosi niemal 5 zł.
Niemniej cena jaką za mleko otrzymują rolnicy z regionu ciągle jest najwyższą w kraju. W sąsiednich województwach wyniosła ona: 108,13 zł/hl w warmińsko-mazurskim, 104,45 zł/hl w lubelskim i 103,59 zł/hl w mazowieckim.
W Polsce jest już pięć województw w których cena skupu mleka spadła poniżej 100 zł/hl czyli poniżej złotówki za litr.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę