Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Gmina płaci 500+

Gmina Łomża rozpoczęła wypłacanie świadczeń w ramach Programu 500+. We wtorek 30 rodzinom, które otrzymały decyzje o przyznaniu świadczeń, wypłacono łączną kwotę 17 tys. 500 zł. Jak przekazuje Urząd Gminy od 1 kwietnia do dzisiaj złożonych zostało już ponad 600 wniosków o przyznanie pieniędzy z rządowego programu.

W gminie Łomża wnioski do programu „Rodzina 500+” przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej. Mieszkańcy złożyli w nim już 585 wniosków w wersji papierowej, a kolejne 26 dotarło w wersji elektronicznej.
- Wnioski przyjmowane są na bieżąco, bez kolejek – informuje gmina zachęcając mieszkańców do składania wniosków. Osoby, które złożą wniosek do 1 lipca włącznie otrzymają wyrównanie świadczeń od 1 kwietnia. 

Dodatkowo przez cały kwiecień pracownicy  GOPS  dyżurują w szkołach podstawowych, gdzie także przyjmują wnioski o przyznanie wsparcia. Jeszcze w środę będą w Szkole Podstawowej w Wygodzie, w czwartek i piątek w Czaplicach, a po niedzieli w Podgórzu i Pniewie. 

Program „Rodzina 500+” zakłada wypłatę po 500 złotych miesięcznie rodzinom na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 lat. Można strać się także o pieniądze na pierwsze dziecko, ale wówczas dochód w rodzinie nie może przekroczyć 800 zł albo 1200 zł na osobę, jeżeli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę