niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Napiętnowani 2015 roku

Na pierwszego kwietnia międzyredakcyjne kolegium dziennikarskie w Łomży wskazuje najbardziej godne napiętnowania zdarzenia minionego roku. Ich bohaterom przyznawane są honorowe i bezwartościowe (w sensie niematerialne) antynagrody. PROPUBLIKABENY 2015 to już czwarta edycja niechlubnej nagrody. W gronie siedmiu laureatów są wybijające się jednostki, twórcze zespoły i... Bogu ducha winny miś.

Pro publico bono (łac. dla dobra publicznego) winno przyświecać wszystkim tym, którzy pracują na rzecz społeczeństwa, czyli nas wszystkich. Rzeczywistość jednak pokazuje, że czasami to tylko pobożne życzenie. „Probublikabeny” są po to, aby piętnować działania, które z realizacją dobra wspólnego niewiele mają wspólnego. 

PROPUBLIKABENY 2015 przyznajemy:
1.   Marszałkowi województwa podlaskiego za umiejętne i konsekwentne wyparcie Ziemi Łomżyńskiej ze wszystkich rozdań budżetowych.
2.   Jaskrawej posłance Ziemi Łomżyńskiej za modową dobrą zmianę w parlamencie, propagowanie w świecie prawdziwego łomżingu oraz za czerpanie...
3.   Prezydentowi Łomży - za twórcze rozwijanie tradycji poprzedników zatrudniania w myśl zasady MOSiR (Miasto Obsadzamy Swoimi i Rodziną) oraz za bezpretensjonalny pacholęcy wdzięk.
4.   Zarządowi Dróg Powiatowych w Łomży za kanarkowowżółte monumentalne barierki tworzące w pięknej dolinie Narwi najdłuższy korytarz do przepędu bydła. 
5.   Wieloosobowemu zespołowi WKMiP (Wszystkich Kolegów Mariusza i Przyjaciół) - za kwieciste przekazywanie wiadomości co i do kogo napisał ich chlebodawca oraz precyzyjne relacje ze wszystkich jego wycieczek, z których dowiadujemy się gdzie i w jakim towarzystwie pojechał oraz z kim miał okazję zrobić sobie zdjęcie.
6.   Władzom Parku Przemysłowego Łomża za innowacyjne podejście do innowacyjności i e-biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem doboru najemców powierzchni biurowych.
7.   Nagroda honorowa: plastikowemu białemu misiu sprzed ratusza, żeby wrócił i nie tracił głowy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0