Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

„Wnuczek” atakował w Nowogrodzie

Oszuści podający się za wnuczka dzwonili wczoraj do starszych mieszkańców Nowogrodu usiłując naciągnąć ich na przekazanie pieniędzy. O czterech takich próbach oszustwa zostali poinformowani policjanci. Jak podaje Ewelina Szlesińska oficer prasowy policji w Łomży tym razem jednak mieszkańcy nie dali się oszukać fałszywemu wnuczkowi.

- Wczoraj na telefon stacjonarny do 79-letniej mieszkanki Nowogrodu zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako jej wnuczek. Zachrypniętym głosem prosił o pieniądze tłumacząc, że miał wypadek drogowy – relacjonuje Szlesińska. - Czujna kobieta nie dała się oszukać i poinformowała oszusta, że o zdarzeniu powiadomi policję, po czym rozłączyła się. Oszuści próbowali jeszcze kilkukrotnie oszukać innych mieszkańców tej miejscowości, ale i tym razem starsze osoby wykazały się czujnością.
Policjantka podkreśla, że schemat działania sprawców tego typu oszustw za każdym jest razem podobny. Oszuści usiłują wywołać presję czasu o skłonić do szybkich decyzji, po czym instruują jak, gdzie i komu należy przekazać wypłacone pieniądze. 
Policjanci apeluje do osób starszych o czujność i rozwagę, a do opiekunów osób starszych aby informowali rodziców i dziadków o takim procederze.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę