poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

„Wnuczek” atakował w Nowogrodzie

Oszuści podający się za wnuczka dzwonili wczoraj do starszych mieszkańców Nowogrodu usiłując naciągnąć ich na przekazanie pieniędzy. O czterech takich próbach oszustwa zostali poinformowani policjanci. Jak podaje Ewelina Szlesińska oficer prasowy policji w Łomży tym razem jednak mieszkańcy nie dali się oszukać fałszywemu wnuczkowi.

- Wczoraj na telefon stacjonarny do 79-letniej mieszkanki Nowogrodu zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako jej wnuczek. Zachrypniętym głosem prosił o pieniądze tłumacząc, że miał wypadek drogowy – relacjonuje Szlesińska. - Czujna kobieta nie dała się oszukać i poinformowała oszusta, że o zdarzeniu powiadomi policję, po czym rozłączyła się. Oszuści próbowali jeszcze kilkukrotnie oszukać innych mieszkańców tej miejscowości, ale i tym razem starsze osoby wykazały się czujnością.
Policjantka podkreśla, że schemat działania sprawców tego typu oszustw za każdym jest razem podobny. Oszuści usiłują wywołać presję czasu o skłonić do szybkich decyzji, po czym instruują jak, gdzie i komu należy przekazać wypłacone pieniądze. 
Policjanci apeluje do osób starszych o czujność i rozwagę, a do opiekunów osób starszych aby informowali rodziców i dziadków o takim procederze.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0