środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Tiry pod kontrolą

Blisko 1600 mandatów karnych i blisko 50 wniosków do sądów o ukaranie – wystawili w ubiegłym roku policjanci z łomżyńskiej drogówki kierowcom tirów przejeżdżających przez miasto. Jak podkreśla mł. insp. Jacek Adamski, komendant miejski Policji w Łomży, duży ruch samochodów ciężarowych jest jednym z największych problemów na jaki uwagę policji zwracają mieszkańcy Łomży, ale i okolicznych samorządów, dlatego w tym roku dodatkowo nasilono kontrole kierowców ciężarówek.

mł. insp. Jacek Adamski, komendant miejski Policji w Łomży
mł. insp. Jacek Adamski, komendant miejski Policji w Łomży

Przez cały ubiegły rok do kontroli drogowej policjanci z Łomży zatrzymali 1651 ciężarówek o macie całkowitej powyżej 7,5 tony których kierowcy popełnili wykroczenia drogowe. Kontrole te zakończyły się  wystawieniem 1587 mandatów, skierowaniem do sądu 48 wniosków o ukaranie oraz tylko 16 pouczeniami. 
- Gdy przeliczymy te wartości na dni, to wychodzi raptem po kilka ciężarówek dziennie, a przez miasto przejeżdża ich po kilka tysięcy – mówił komendant przyznając, że mieszkańcy regionu podczas praktycznie każdego spotkania wskazują na potrzebę zwiększenia kontroli kierowców Tirów.  
Komendant mówił, że to już nastąpiło. Od początku lutego na głównej trasie przebiegającej przez region, drodze krajowej nr 61, która jest szlakiem tranzytowym do państw nadbałtyckich policjanci trzech komendy – w Łomży, Kolnie i Grajewie – prowadzą wzmożone kontrole kierowców. 
Poza tym w związku ze zmianami w strukturze komendy miejskiej Policji w Łomży dodatkowe dwa etaty policyjne mają zostać przypisane do wydziału ruchu drogowego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0