Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Tiry pod kontrolą

Główne zdjęcie
mł. insp. Jacek Adamski, komendant miejski Policji w Łomży

Blisko 1600 mandatów karnych i blisko 50 wniosków do sądów o ukaranie – wystawili w ubiegłym roku policjanci z łomżyńskiej drogówki kierowcom tirów przejeżdżających przez miasto. Jak podkreśla mł. insp. Jacek Adamski, komendant miejski Policji w Łomży, duży ruch samochodów ciężarowych jest jednym z największych problemów na jaki uwagę policji zwracają mieszkańcy Łomży, ale i okolicznych samorządów, dlatego w tym roku dodatkowo nasilono kontrole kierowców ciężarówek.

Przez cały ubiegły rok do kontroli drogowej policjanci z Łomży zatrzymali 1651 ciężarówek o macie całkowitej powyżej 7,5 tony których kierowcy popełnili wykroczenia drogowe. Kontrole te zakończyły się  wystawieniem 1587 mandatów, skierowaniem do sądu 48 wniosków o ukaranie oraz tylko 16 pouczeniami. 
- Gdy przeliczymy te wartości na dni, to wychodzi raptem po kilka ciężarówek dziennie, a przez miasto przejeżdża ich po kilka tysięcy – mówił komendant przyznając, że mieszkańcy regionu podczas praktycznie każdego spotkania wskazują na potrzebę zwiększenia kontroli kierowców Tirów.  
Komendant mówił, że to już nastąpiło. Od początku lutego na głównej trasie przebiegającej przez region, drodze krajowej nr 61, która jest szlakiem tranzytowym do państw nadbałtyckich policjanci trzech komendy – w Łomży, Kolnie i Grajewie – prowadzą wzmożone kontrole kierowców. 
Poza tym w związku ze zmianami w strukturze komendy miejskiej Policji w Łomży dodatkowe dwa etaty policyjne mają zostać przypisane do wydziału ruchu drogowego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę