Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Narkotykowa grupa rozbita przez policję

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

Zarzuty wprowadzenia do obrotu blisko 25 kg substancji psychotropowych, a także udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, posiadanie i udzielanie takich środków usłyszeli zatrzymani przez policjantów mieszkańcy powiatu łomżyńskiego, ostrołęckiego i kolneńskiego. Wobec siedmiorga z nich sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży.

fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok

Jak podaje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Policji w Łomży funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wspólnie z funkcjonariuszami wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, w ubiegły piątek zatrzymali 24 – letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna podejrzany jest o wprowadzenie do obrotu blisko 25 kilogramów substancji psychotropowych w postaci mefedronu wartości ponad 1 miliona 200 tysięcy złotych.
Wcześniej, w skutek żmudnej i intensywnej pracy nad tą sprawą, funkcjonariusze kilkukrotnie wkroczyli do mieszkań na terenie powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego i ostrołęckiego. Wynikiem policyjnych akcji w styczniu, w lutym i marcu br. było zatrzymanie siedmiu osób w wieku od 19 do 33 lat, podejrzanych o udział  w tym procederze. Osoby te usłyszały między innymi zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, a także substancji psychotropowych oraz udzielanie takich środków. Podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanych policjanci zabezpieczyli wtedy blisko 3,5 kg dopalaczy, marihuanę i amfetaminę oraz pochodzące z przestępczego procederu pieniądze. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Łomży wobec pięciu z zatrzymanych wtedy mężczyzn i jednej kobiety zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj do aresztu trafił także zatrzymany w piątek 24-latek.
Za udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę