Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Przecena Podstrefy Łomża

Główne zdjęcie
Kompleks przecenionych działek "za Gaspolem" Podstrefy Łomża SSSE.

Prezydent Łomży mocno obniżył ceny wywoławcze czterech miejskich działek, które wchodzą do Podstrefy Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i ponownie – wobec braku zainteresowania nimi na dwóch poprzednich przetargach - zostaną wystawione na sprzedaż. To tzw. działki „za Gaspolem”. Każda ma nieco ponad hektar powierzchni i początkowo każdą z nich miasto wyceniało na ponad milion złotych. Nowe ceny są o blisko połowę niższe. Ciekawostką jest fakt, że kilka lat temu miasto naprędce, i jak się okazało w dwuznacznych okolicznościach, odkupywało prawo użytkowania wieczystego tego terenu płacąc za ogromne pieniądze.

Nowe, niższe ceny wywoławcze działek zatwierdził prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w czwartek podpisując stosowne zarządzenie. Chodzi o cztery puste działki nr 23166/4, 23166/5, 23166/6, 23166/7, które znajdują się w okolicy ronda na skrzyżowaniu ulic Spokojnej, Pileckiego i Akademickiej. Każda z nich ma powierzchnię 1,0426 ha, a nowe ich ceny wynoszą od 542 tys. 400 zł do 573 tys. 700 zł. 
Ceny są po około 350 tys. złotych niższe niż w listopadowym przetargu, i aż o ok. pół miliona złotych niższe do cen z pierwszego przetargu jaki odbył się jeszcze w 2014 roku. Władze miasta i Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która będzie organizowała przetarg na ich sprzedaż, liczą, że tak wielkie przeceny skuszą inwestorów. 

Inwestorzy w Podstrefie Łomża
Dotychczas w dwóch przetargach na działki Podstrefy Łomża SSSE sprzedano dwie najmniejsze. 
W listopadzie ubiegłego roku Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „MAG” z siedzibą w Jedwabnem kupiło kompleks trzech działek o łącznej powierzchni 0,6 ha za 720 tys. zł netto. Przedsiębiorstwo deklaruje poniesienie do końca 2018 roku wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 5,6 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej  10 nowych pracowników. 
W czerwcu 2014 roku łomżyńska firma PHU OKLEINA za  540 tys. zł kupiła działkę o pow. 0,4ha. Na tej działce budowany jest już zakład zatrudnienie ma znaleźć co najmniej 6 nowych pracowników, a łączne wydatki inwestycyjne w Podstrefie do końca 2017 roku mają wynieść co najmniej 1,8 mln zł.


Ciekawostką jest fakt, że kilka lat temu miasto naprędce, i jak się okazało w dwuznacznych okolicznościach, odkupywało prawo użytkowania wieczystego tego samego terenu płacąc wówczas za nie – za blisko 1,4 mln zł, bo ponoć był konkretny inwestor, który miał ją od miasta odkupić. Niestety, tajemniczy inwestor nigdy się nie ujawnił... zobacz: Kupiliśmy działkę, aby Gaspol miał na zaległy podatek?


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę