Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Cuch „do realizacji różnych zadań”

Główne zdjęcie
Karol Cuch

„Nie ma znaczenia, w jakim wydziale pracuje Karol Cuch” - odpowiada ratusz, gdy pytamy o jednego z najbliższych współpracowników prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Cuch to zastępca jego szefa sztabu wyborczego, a obecnego urzędowego doradcy Mariusza Giełguta i podobnie jak on „szara eminencja”. W styczniu ubiegłego roku Cuch bez konkursu został zatrudniony w łomżyńskim ratuszu jako „pomoc administracyjna”. Od 1 września prezydent wyznaczył go formalnym koordynatorem projektu „Domek Pastora - centrum aktywności turystycznej i kulturalnej”, powierzając mu m.in. koordynowanie pracy zespołu realizującego projekt, w tym ustalanie harmonogramu działań pracowników i kontrolowanie wykonania. Okazuje się, że Cuch takim koordynatorem już dawno nie jest...

- Zarządzenie Prezydenta Łomży ws. powołania koordynatora projektu „Domek Pastora w Łomży - Centrum aktywności turystycznej i kulturalnej” obowiązywało do czasu zakończenia realizacji Projektu, czyli do dnia 30.10.2015r. - przekazuje Łukasz Czech z ratusza zaznaczając, że obecnie projekt jest w fazie kontroli końcowej.
Remont i wyposażenie zabytkowego dworku z końca XIX wieku stojącego na szczycie skarpy między klasztorem Kapucynów a Hotelem Gromada (dawny Polonez), w którym pierwotnie mieściła się plebania ewangelicko-augsburska, kosztował niemal 4 miliony złotych. 3/4 tej koty to dotacja z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Teraz kontrolę realizacji przez Łomżę projektu „Domek Pastora - centrum aktywności turystycznej i kulturalnej” prowadzi Europejski Trybunał Obrachunkowy (ETO) czyli najwyższy organ kontroli finansowej w Unii Europejskiej. 
Za prawidłowe funkcjonowanie wyremontowanego Domku Pastora odpowiedzialne jest Centrum Współdziałania Społecznego, czyli jeden z wydziałów ratusza, w którym zatrudniony - jako „pomoc administracyjna” - był Karol Cuch. Tyle tylko, że według nieoficjalnych informacji już nie jest w tym wydziale. 
W jaki zatem wydziale jest dziś Cuch i kim jest? 
- Karol Cuch zatrudniony jest w Urzędzie Miejskim na stanowisku pomocy administracyjnej i w miarę potrzeb delegowany jest do realizacji różnych zadań. W Domku Pastora odpowiada obecnie za promocję i koordynację działań kulturalno – turystycznych w nim się odbywających  – odpowiada Łukasz Czech z ratusza zaznaczając, że formalna podległość Domku Pastora pod Centrum Współdziałania Społecznego nie zmieniła się.  
Dopytywany o to, w jakim wydziale zatrudniony jest Cuch, miejski urzędnik po kilku dniach odpisał, że „w kontekście zadanych wcześniej pytań nie ma znaczenia, w jakim wydziale pracuje Karol Cuch. Funkcjonowaniem Domku Pastora zajmuje się cały Urząd Miejski, a przypisanie jego działalności do jednego wydziału spełnia funkcję porządkującą z punktu widzenia odpowiedzialności materialnej i finansowej.”

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę