Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

W sobotę i niedzielę po 12 godzin, a w poniedziałek jeszcze dłużej

Tak pracować będą przez najbliższe trzy dni powiatowe biura Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W poniedziałek kończy się termin składania wniosków o tzw. płatności obszarowe, czyli unijne dopłaty do każdego uprawianego hektara ziemi. W województwie podlaskim brakuje jeszcze co najmniej kilkanaście tysięcy wniosków.

Na początku tygodnia w biurach ARIMR-u w podlaskim złożonych było ok. 75 tys. rolniczych wniosków. Przez ostatnie dni codziennie składano po kilka tysięcy nowych, ale jeszcze nie wszyscy to uczynili. W sumie w województwie zarejestrowanych jest około 100 tys producentów rolnych, którzy mogliby o unijne dopłaty wystąpić.
Jak podaje rzecznik prasowy AriMR-u „w związku z dużą liczbą rolników składających wnioski w ostatnich możliwych dniach, w sobotę 14 maja oraz w niedzielę 15 maja biura powiatowe ARiMR będą czynne w godz.8-20. W poniedziałek 16 maja wnioski będzie można składać od godz.8, a biura będą przyjmować je do ostatniego rolnika.”
Po tym terminie wnioski też będzie można składać, ale spóźnieni rolnicy będą dostawać o 1 % dopłaty za każdy dzień zwłoki.
W ubiegłym roku rolnicy z podlaskiego w sumie dostali ponad 620 mln zł unijnych dopłat. Ile będzie w tym roku? – na razie nie wiadomo. Tegoroczna kwota dopłat jeszcze nie jest znana, bo nie po jakim kursie Euro unijna pomoc będzie przeliczana na złotówki.

 

Dział współtworzy:
WODR Szepietowo
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę