Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kolejni, którzy załatwiali „bezstresowe” egzaminy na prawo jazdy

Kolejnych 6 osób usłyszało zarzuty związane z udział w procederze załatwiania egzaminów na prawa jazdy. Jak informuje policja w sprawie, nad którą funkcjonariusze wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pracują od kilku miesięcy, zarzuty usłyszały już 23 osoby.

Pierwszych zatrzymań w ramach śledztwa w sprawie płatnej protekcji przy załatwianiu egzaminów na prawa jazdy  w trzech Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w Łomży, Białymstoku oraz Warszawie – Bemowo dokonano w połowie listopada ubiegłego roku. W kolejnych miesiącach liczba osób podejrzanych sukcesywnie rosła. Teraz policja poinformowała o postawieniu zarzutów korupcyjnych kolejnym pięciu  mężczyznom w wieku od 38 do 59 lat oraz 29-letniej kobiecie. To mieszkańcy powiatów białostockiego, łomżyńskiego, siemiatyckiego i zambrowskiego.
- W pięciu przypadkach zarzuty obejmowały udzielanie korzyści majątkowej przy załatwianiu egzaminów na prawo jazdy, zaś w szóstym zarzut powoływania się na wpływy w instytucjach zajmujących się egzaminowaniem kandydatów na kierowców – podaje policja zaznaczając, że sprawa, pomimo postawienia zarzutów w sumie już 23 osobom, jest w dalszym ciągu rozwojowa, a funkcjonariusze zapowiadają kolejne zatrzymania i zarzuty w procederze załatwiania „bezstresowych” egzaminów na prawa jazdy.

Przy okazji policjanci przypominają, że w myśl § 3 art. 230a Kodeksu karnego osoba, która udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji /…/ nie podlega karze, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę