niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Kolejni, którzy załatwiali „bezstresowe” egzaminy na prawo jazdy

Kolejnych 6 osób usłyszało zarzuty związane z udział w procederze załatwiania egzaminów na prawa jazdy. Jak informuje policja w sprawie, nad którą funkcjonariusze wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pracują od kilku miesięcy, zarzuty usłyszały już 23 osoby.

Pierwszych zatrzymań w ramach śledztwa w sprawie płatnej protekcji przy załatwianiu egzaminów na prawa jazdy  w trzech Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w Łomży, Białymstoku oraz Warszawie – Bemowo dokonano w połowie listopada ubiegłego roku. W kolejnych miesiącach liczba osób podejrzanych sukcesywnie rosła. Teraz policja poinformowała o postawieniu zarzutów korupcyjnych kolejnym pięciu  mężczyznom w wieku od 38 do 59 lat oraz 29-letniej kobiecie. To mieszkańcy powiatów białostockiego, łomżyńskiego, siemiatyckiego i zambrowskiego.
- W pięciu przypadkach zarzuty obejmowały udzielanie korzyści majątkowej przy załatwianiu egzaminów na prawo jazdy, zaś w szóstym zarzut powoływania się na wpływy w instytucjach zajmujących się egzaminowaniem kandydatów na kierowców – podaje policja zaznaczając, że sprawa, pomimo postawienia zarzutów w sumie już 23 osobom, jest w dalszym ciągu rozwojowa, a funkcjonariusze zapowiadają kolejne zatrzymania i zarzuty w procederze załatwiania „bezstresowych” egzaminów na prawa jazdy.

Przy okazji policjanci przypominają, że w myśl § 3 art. 230a Kodeksu karnego osoba, która udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji /…/ nie podlega karze, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0