Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

„Zapowiadana dobra zmiana, idzie w złym kierunku”

Główne zdjęcie
Poseł Jacek Wilk (w środku) i Szczepan Barszczewski (po prawej)

Jacek Wilk, poseł Kukiz'15, ale także wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy, na kilka dni przed niedzielnymi wyborami uzupełniającymi do senatu wsparł kandydata partii KORWiN Szczepana Barszczewskiego. - Po kilku miesiącach rządzenia przez nową władzę widzimy w jakim kierunku zmierza Polska – mówił poseł Wilk zaznaczając, że zmiany te "idą w kierunku odwrotnym niż oczekiwaliby ci, którzy chcą wolności gospodarczej". - Zapowiadana dobra zmiana, idzie w złym kierunku – mówił Wilk.

Poseł Jacek Wilk mówił, że jest reprezentantem frakcji konserwatywno-liberalnej, która głosi wolność gospodarczą i niskie podatki. Jak wyjaśniał, że klubie Kukiz'15 jest ok. 10 wolnościowców z „krwi i kości” a w poszczególnych głosowaniach udaje im się powiększyć to grono do ok. 20 osób.
- W innych klubach też są, ale oni mają trudniej, bo mają ustalony przekaz dnia i muszą się tego trzymać. W naszym klubie takich ograniczeń nie ma - mówił Jacek Wilk zapewniając, że nie musiał uzyskać zgody Pawła Kukiza na to, aby przyjechać do Łomżyi popierać Barszczewskiego.
Poseł Wilk mówił także, że potrzeba w Polsce zjednoczenia sił wolnościowych i stworzenie ruchu prawicowego, bo „program PiS jest tak socjalistyczny, że żadna partia tego nie przebije”. Mówił, że z tego też wynika jego poparcie dla Szczepana Barszczewskiego, kandydata partii KORWiN w niedzielnych wyborach do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim, który od 20 lat jest w ruchach wolnościowych. Wilk to poparcie dla Barszczewskiego nazwał „gestem” do współpracy.

Szczepan Barszczewski dziękując za to wsparcie mówił, że opowiada się za jak najniższymi podatkami, ograniczeniem kompetencji aparatu biurokratycznego i likwidacją instytucji, które służą do przechowywania aparatu partyjnego – wskazując na ostatnie zamieszanie w Polsce ze zmianami prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę