poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Egzaminy na prawo jazdy z poślizgiem

Przez godzinę – od 8.00 do 9.00 - w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży nie odbywały się egzaminy na kierowców. Powodem był jest fakt, że o północy wygasło stare, a Ministerstwo Infrastruktury nie zdążyło opublikować nowego rozporządzenia o szkoleniu i egzaminowaniu kierowców. - Po konsultacjach podjąłem decyzję, że egzaminy ruszą od godziny 9.00 – mówi Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD Łomża.

Word Łomża, fot. archiwum
Word Łomża, fot. archiwum

Sytuacja dotyczy całego kraju. Na opublikowanie nowego rozporządzenia urzędnicy ministerialni mieli 18 miesięcy, ale mimo że projekt jest powszechnie znany rozporządzenie formalnie nie zostało opublikowane. To sparaliżowało dziś rano egzaminy na kierowców w całej Polsce. Także w Łomży, gdy otwarto Ośrodek egzaminatorzy zastanawiali się czy mogą przeprowadzać egzaminy.

- Po konsultacjach podjąłem decyzję, że egzaminy ruszą od godziny 9.00 – mówi Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD Łomża. - Egzaminy odbywają się na starych zasadach, ale to nowe rozporządzenie praktycznie w niczym ich nie zmienia – podkreśla dodając, że ono ma być opublikowane jeszcze dziś. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0