Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Lotniczy hangar trafi na... wysypisko?

Po czterech latach leżakowania w częściach duży metalowy hangar, zamówiony przez władze miasta jeszcze w 2011 roku pod planowane wówczas lądowisko, ma szansę, aby wreszcie być użytecznym. Hangar, który ma 24 metry długości, 12 metrów szerokość i ponad 5 metrów wysokości prawdopodobnie trafi do miejskiej spółki Zakład Gospodarowania Odpadami, gdzie będzie wykorzystywany jako... garaż na wysypisku śmieci.

O takim możliwym przeznaczeniu hangaru, który od wiosny 2012 roku leży złożony na kupkę bazie MPGKiM w podczas wczorajszej sesji Rady Miasta mówił wiceprezydent Andrzej Garlicki dopowiadając na interpelację radnego Andrzeja Wojtkowskiego. Wcześniej w sprawozdaniu ZGO za 2015 rok prezes miejskiej spółki pisał, że problemem jest brak pomieszczeń w których można schować maszyny pracujące na miejskim wysypisku w Czartorii pod Miastkowem, co z kolei przekłada się na ich awaryjność.  

Warto przypomnieć, że za metalowy hangar został zamówiony w 2011 roku, a do miasta dotarł wiosną 2012 roku. Kosztował  niemal równe 110 tysięcy złotych. Aby mógł być ustawiony trzeba przygotować pod niego specjalną betonową płytę. 

Hangar był kupowany z myślą o lądowisku, które władze miasta za prezydentury jeszcze Jerzego Brzezińskiego - chciały utworzyć przy Grobli Jednaczewskiej. Lotnicze plany Łomży – już za czasów prezydentury Mieczysława Czerniakowskiego, gdy hangar był już zamówiony, pokrzyżowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku żądając przeprowadzenia oddziaływania inwestycji na środowisko i sporządzenia profesjonalnego raportu. Okazało się, że taka dokumentacja jest bardzo kosztowna... Hangar miał szybko znaleźć inne przeznaczenie. Miał, być potrzebny najpierw MPGKiM, a później MOSiR-owi, ale choć mijają właśnie 4 lata od czasu dostarczenia go do Łomży w dalszym ciągu leży w kawałkach na terenie bazy MPGKiM.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę