Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Przez cały przyszły tydzień – od poniedziałku do soboty w całej Polsce odbędzie się już 15. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci, radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze Policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz - w zakresie postępowania wykonawczego - kuratorzy sądowi i komornicy. Jednocześnie osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać pomoc psychologiczną.

Bezpłatna pomoc będzie udzielana między innymi w Sądzie Rejonowym w Łomży, gdzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 14.00 dyżurować będą kuratorzy zawodowi. Także w prokuraturach rejonowych okręgu łomżyńskiego porad pokrzywdzonym będą udzielać wyznaczeni prokuratorzy. Poza tym Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy Dwornej 23B organizuje dyżury prawnika i psychologa we wtorek i czwartek w godz. 14.00 - 18.00.
Także policja wyznaczyła dyżury policjantów nie tylko w komendzie w Łomży, ale także w Piątnicy (w załączniku publikujemy harmonogram policyjnych dyżurów).
- Najważniejszym prawem jakie przysługuje osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz świadkom przestępstw jest możliwość zawiadomienia o tym policji, prokuratury, sądu lub instytucji pomocowej i szukania pomocy – podkreśla Ewelina Szlesińska oficer prasowy policji w Łomży. - Im więcej wsparcia otrzymają osoby pokrzywdzone, tym bardziej efektywne mogą być toczące się procedury prawne. O tym, że dzieje się coś podejrzanego lub komuś dzieje się krzywda możesz zawiadomić: pisemnie,  telefonicznie, osobiście, również anonimowo. Każda informacja jest sprawdzana. 
Policjantka dodaje, że każda osoba pokrzywdzona może liczyć na wsparcie i pomoc policjantów nie tylko podczas siedmiu dni trwania akcji, ale również każdego innego dnia.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę