poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Barszczewski chce broni dla Polaków

Szczepan Barszczewski, prezes regionu podlaskiego partii KORWiN i jednocześnie jej kandydat na senatora w marcowych wyborach uzupełniających w okręgu łomżyńsko-suwalskim jeśli zostanie wybrany na senatora będzie zabiegał o ułatwienie dostępu do broni, i będzie wspierał organizacje paramilitarne, gdyż jak twierdzi „jesteśmy jednym z najbardziej rozbrojonych narodów na świecie”. W niedzielę, w 74. rocznicę utworzenia Armii Krajowej, Barszczewski złożył kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego w Łomży.

Szczepan Barszczewski
Szczepan Barszczewski
Szczepan Barszczewski składa kwiaty pod pomnikiem AK w Łomży
Szczepan Barszczewski składa kwiaty pod pomnikiem AK w Łomży

Jak przekazuje biuro prasowe partii KORWiN  Barszczewski składając kwiaty pod pomnikiem AK w Łomży zwrócił uwagę na wyjątkowo patriotyczne postawy i przywiązanie do tradycji ludności regionu łomżyńskiego, które pozwoliły AK walczyć dalej po wojnie o wolność Polaków z nowym okupantem. 
- Dziś jest dobry dzień, aby wspomnieć wszystkich Polaków którzy oddali życie w walce za ojczyznę. Z dzisiejszej daty, z dzisiejszego święta płynie też nauka i plany na przyszłość. Powinniśmy zadbać o silne wojsko polskie, (...)wsparte organizacjami paramilitarnymi - mówił Barszczewski zapowiadając, że jako senator – jeśli zostanie wybrany - będzie zabiegał o ułatwienie dostępu do broni i wpierał organizacje paramilitarne.

Szczepan Barszczewski to radca prawny z Białegostoku. Szefem partii KORWiN w województwie podlaskim jest od lipca ubiegłego roku. Był liderem listy tej partii w jesiennych wyborach do Sejmu. W całym województwie zebrał blisko 11 tys. głosów poparcia, a cała partia nie brała udziału w podziale mandatów poselskich bo jej lista nie przekroczyła 5% progu wyborczego. W województwie podlaskim na kandydatów od Korwina głosowało 4,66% wyborców.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0