Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Strzelcy werbują

Rozpoczęły się zapisy kandydatów do wcielenia w szeregi Jednostki Strzeleckiej 1012 im. 33 Pułku Piechoty Ziemi Łomżyńskiej. Zgłosić się może każdy kto ukończył 16 lat – także dziewczyny, bo działa tu również drużyna żeńska „PLATER”. Zgłoszenia można dokonać na kilka sposobów, ale „dzień mobilizacji” jest jedynym dniem w roku, w którym rozpoczyna się proces wcielania danej osoby w struktury Strzelca. W tym roku dzień mobilizacji wyznaczono na 5 luty.

Aby zostać strzelcem na początek każdy musi przejść test sprawności fizycznej, który weryfikuje kondycję kandydata. Jest on realizowany w formie marszu na wyznaczonym kilkukilometrowym odcinku trasy przebiegającym przez tereny leśne, w trakcie którego zespoły meldują się na punktach kontrolnych i wykonują zadania postawione przez instruktorów Jednostki Strzeleckiej. Taktyka, ratownictwo na polu walki, terenoznawstwo, strzelanie, zadania wysiłkowe na mini torze przeszkód, elementy przetrwania to tylko część z czekających na kandydatów zadań.
Każda osoba decydująca się na podjęcie tego szkolenia zaraz po teście sprawności fizycznej zostaje przydzielona do drużyny szkolnej, w której szkoli się pod okiem dowódcy drużyny/instruktora przez okres 6 miesięcy, aż do momentu złożenia Przyrzeczenia Strzeleckiego i otrzymania pierwszego stopnia. Jak podają łomżyńscy strzelcy w tej Jednostce Strzeleckiej został opatentowany ściśle określony tok szkolenia, w którego połowie nie może zostać wcielona kolejna osoba z powodu dużych zaległości, dlatego ważne jest, aby chętni stawili się w „dzień mobilizacji”.
W ciągu pierwszego miesiąca odbywają się w zależności od etapu dwa szkolenia, polowe bądź bazowe, realizowane w weekendy. Podczas tego okresu rekrut zostaje zapoznany z podstawą wojskowego abecadła. Zajęcia są prowadzone m. in. z musztry, budowy broni, strzelania statycznego, topografii, łączności, technik zjazdów linowych, pierwszej pomocy przedmedycznej, taktyki w terenie otwartym oraz zurbanizowanym. Następnie rozpoczyna się drugi etap doszkalający, który obejmuje nie przymusowe szkolenia ogólnopolskie z taktyki zielonej, czarnej, ratownictwa pola walki (CLS), rozpoznanie ogólno-wojskowe, skoki spadochronowe oraz wyjazdy w góry. Nad całą harmonią działania stoi dowódca jednostki, a osobą odpowiedzialną za prowadzenie i realizację zajęć jest bezpośredni dowódca drużyny.

Dzień mobilizacji Jednostki Strzelckiej 1012 im. 33 Pułku Piechoty Ziemi Łomżyńskiej odbedzie się 5 lutego 2016 r. na terenie Zajazd FADOM (Szosa Ostrołęcka przy wyjeździe z Łomży/Stacja paliw ORLEN). Zapisów można dokonać bezpośrednio na profilu Strzelca na Facebook lub pisząc e-mail: rekrutacja1012@gmail.com

Każdego członka Jednostki obowiązuje comiesięczna składka w wysokości 2 zł, które przeznaczone są na cele statutowe organizacji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę