Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Ostrzeżenie meteo przed roztopami

Barbara Jakubowska, dyżurny synoptyk z białostockiego wydziału Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB, wydała ostrzeżenie przed intensywnymi roztopami. Przewiduje ona wzrost temperatury powietrza do ok. 5°C, 7°C w czwartek, oraz już jutro opady deszczu potęgujące szybkie topnienie pokrywy śnieżnej.

Wydane ostrzeżenie na obszarze województwa podlaskiego będzie obowiązywać do wtorkowego poranka do czwartku wieczorem. W tym czasie synoptyk prognozuje stopniowy wzrost temperatury powietrza od 0°C, 2°C rano we wtorek 26.01. do 5°C, 7°C w czwartek 28.01. oraz opady deszczu, we wtorek od 2 mm do 8 mm, powodujące szybkie topnienie pokrywy śnieżnej i roztopy. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 10 km/h do 25 km/h, okresami w porywach do 50 km/h, z południowego zachodu.
Zagrodzeniu spowodowanemu przez roztopy synoptyk nadała pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określa zaś na 90%.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę