sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Anders na senatora

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło Annę Marię Anders, córkę generała Władysława Andersa jako kandydata w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim. To już oficjalna wiadomość. Przez kilka ostatnich dni działacze PiS w Łomży i okolicy zbierali podpisy poparcia pod jej kandydaturą. Poseł Lech Kołkowski mówi, że przekazał już do Białegostoku ponad 4 tysiące podpisów mieszkańców Łomży i Zambrowa popierających kandydaturę Anny Marii Anders na senatora.

Anna Maria Anders
Anna Maria Anders

Wybory uzupełniające do Senatu RP odbędą się 6 marca, po tym gdy wybrany w październiku senator Bohdan Paszkowski zrezygnował z miejsca w Izbie Wyższej parlamentu i objął stanowisko wojewody podlaskiego.
- Cieszę się, że pani Anders wyraziła wolę kandydowania do Senatu z naszego okręgu – mówi poseł Lech Kołkowski, który koordynował w Łomży i Zambrowie zbiórkę podpisów osób popierających tę kandydaturę. - Nawet ja zbierałem podpisy i mieszkańcy bardzo chętnie udzielali swego poparcia. Sądzę, że to dla nas wszystkich zaszczyt, że córka generała Władysława Andersa będzie naszym senatorem. W regionie żyją potomkowie żołnierzy generała Andersa. Liczę, że pani Anders, jako senator będzie wspierała podejmowane przeze mnie działania na rzecz rozwoju infrastruktury i wzmocnienia militarnego tej części kraju – mówi poseł.
Do rejestracji kandydata na senatora potrzebne jest 2 tysiące podpisów. Tylko w Łomży i Zambrowie działacze PiS zebrali ich ponad dwa razy więcej, a okręg wyborczy obejmuje także m.in. powiaty kolneński, grajewski, augustowski, moniecki, sejneński i suwalski wraz z Suwałkami.    

Dodajmy, że Anna Maria Anders kilka dni temu została przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz nowym pełnomocnikiem premier Beaty Szydło ds. dialogu międzynarodowego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0