Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 29 stycznia 2023 napisz DONOS@

Anders na senatora

Główne zdjęcie
Anna Maria Anders

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło Annę Marię Anders, córkę generała Władysława Andersa jako kandydata w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim. To już oficjalna wiadomość. Przez kilka ostatnich dni działacze PiS w Łomży i okolicy zbierali podpisy poparcia pod jej kandydaturą. Poseł Lech Kołkowski mówi, że przekazał już do Białegostoku ponad 4 tysiące podpisów mieszkańców Łomży i Zambrowa popierających kandydaturę Anny Marii Anders na senatora.

Wybory uzupełniające do Senatu RP odbędą się 6 marca, po tym gdy wybrany w październiku senator Bohdan Paszkowski zrezygnował z miejsca w Izbie Wyższej parlamentu i objął stanowisko wojewody podlaskiego.
- Cieszę się, że pani Anders wyraziła wolę kandydowania do Senatu z naszego okręgu – mówi poseł Lech Kołkowski, który koordynował w Łomży i Zambrowie zbiórkę podpisów osób popierających tę kandydaturę. - Nawet ja zbierałem podpisy i mieszkańcy bardzo chętnie udzielali swego poparcia. Sądzę, że to dla nas wszystkich zaszczyt, że córka generała Władysława Andersa będzie naszym senatorem. W regionie żyją potomkowie żołnierzy generała Andersa. Liczę, że pani Anders, jako senator będzie wspierała podejmowane przeze mnie działania na rzecz rozwoju infrastruktury i wzmocnienia militarnego tej części kraju – mówi poseł.
Do rejestracji kandydata na senatora potrzebne jest 2 tysiące podpisów. Tylko w Łomży i Zambrowie działacze PiS zebrali ich ponad dwa razy więcej, a okręg wyborczy obejmuje także m.in. powiaty kolneński, grajewski, augustowski, moniecki, sejneński i suwalski wraz z Suwałkami.    

Dodajmy, że Anna Maria Anders kilka dni temu została przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz nowym pełnomocnikiem premier Beaty Szydło ds. dialogu międzynarodowego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę