Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 18 czerwca 2021 napisz DONOS@

Cena mleka

W grudniu w Polsce za 1 hl mleka płacono w skupie 112,89 zł, tj. mniej o 0,3% niż przed miesiącem. W województwie podlaskim średnia cena skupu mleka wyniosła 119,42 i była najwyższą w Polsce – wynika z najnowszych danych GUS.

W województwie podlaskim w grudniu, odmiennie niż w kraju, cena skupu mleka symbolicznie wzrosła - o 25 groszy na 100 litrach. Wzrost ten jest jednak niższy niż spadek cen zanotowany w listopadzie – o 39 groszy. Pomimo tego uzyskana średnia cena 119,42 zł/hl była najwyższą w Polsce. Rolnicy z sąsiednich województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego w grudniu otrzymywali średnio odpowiednio po 113,27, i po 114,48 zł za hl sprzedanego mleka.
Z danych GUS wynika, że w stosunku do grudnia 2014 roku średnia cena skupu mleka w Polsce spadła o 10,5 zł, a w wojeództwie podlaskim o 10,41 zł na helktolitrze.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę