Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Bagiński twarzą „antyPiS” do Senatu?

Główne zdjęcie
Mieczysław Bagiński

Zarząd Regionu Podlaskiego PO zdecydowała się poprzeć w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego - Mieczysława Bagińskiego – podał Robert Tyszkiewicz – szef wojewódzkich struktur PO. Partie, które tworzą rządzącą koalicję w sejmiku województwa i do niedawna tworzyły koalicję rządzącą w kraju chcą, aby Bagiński był jedynym kontrkandydatem wobec kandydata PiS.

- Ta decyzja jest kontynuacją koalicji PO-PSL z 2015 roku w ostatnich wyborach do Senatu, oraz efektem naszej koalicji w sejmiku wojewódzkim. Chcemy współpracować z PSL-em – mówi Robert Tyszkiewicz, przewodniczący Regionu Podlaskiego PO. – Liczę na to, że tę kandydaturę poprą także inne ugrupowania: Nowoczesna i SLD, bo jedyną szansą na przeciwstawienie się PiS-owi jest wyłonienie jednego, wspólnego kandydata, w kontrze do kandydata PiS-u.
Mieczysław Bagiński to były wojewoda łomżyński, a dziś radny Sejmiku wojewódzkiego. Startował do Senatu w ostatnich wyborach parlamentarnych i zdobył wówczas ponad 40 tysięcy głosów. Przegrał z wystawionym przez PiS Bohdanem Paszkowskim z Białegostoku.

Najprawdopodobniej kandydatem PiS na nowego senatora z okręgu łomżyńsko-suwalskiego będzie Anna Maria Anders – córka generała Andersa. Lokalne struktury PiS rozpoczęły już zbieranie potrzebnych 2 tysięcy podpisów do jej zarejestrowania w Okręgowej Komisji Wyborczej. Czas na zgłaszanie kandydatów mija we wtorek o północy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę