środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Bagiński twarzą „antyPiS” do Senatu?

Zarząd Regionu Podlaskiego PO zdecydowała się poprzeć w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego - Mieczysława Bagińskiego – podał Robert Tyszkiewicz – szef wojewódzkich struktur PO. Partie, które tworzą rządzącą koalicję w sejmiku województwa i do niedawna tworzyły koalicję rządzącą w kraju chcą, aby Bagiński był jedynym kontrkandydatem wobec kandydata PiS.

Mieczysław Bagiński
Mieczysław Bagiński

- Ta decyzja jest kontynuacją koalicji PO-PSL z 2015 roku w ostatnich wyborach do Senatu, oraz efektem naszej koalicji w sejmiku wojewódzkim. Chcemy współpracować z PSL-em – mówi Robert Tyszkiewicz, przewodniczący Regionu Podlaskiego PO. – Liczę na to, że tę kandydaturę poprą także inne ugrupowania: Nowoczesna i SLD, bo jedyną szansą na przeciwstawienie się PiS-owi jest wyłonienie jednego, wspólnego kandydata, w kontrze do kandydata PiS-u.
Mieczysław Bagiński to były wojewoda łomżyński, a dziś radny Sejmiku wojewódzkiego. Startował do Senatu w ostatnich wyborach parlamentarnych i zdobył wówczas ponad 40 tysięcy głosów. Przegrał z wystawionym przez PiS Bohdanem Paszkowskim z Białegostoku.

Najprawdopodobniej kandydatem PiS na nowego senatora z okręgu łomżyńsko-suwalskiego będzie Anna Maria Anders – córka generała Andersa. Lokalne struktury PiS rozpoczęły już zbieranie potrzebnych 2 tysięcy podpisów do jej zarejestrowania w Okręgowej Komisji Wyborczej. Czas na zgłaszanie kandydatów mija we wtorek o północy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0